Видатки Державного бюджету збільшать на 80,97 мільярдів грн: на що підуть кошти

08:01, 7 июля 2022
До Держбюджету на 2022 рік внесуть зміни: за рахунок чого збільшать видатки.
Видатки Державного бюджету збільшать на 80,97 мільярдів грн: на що підуть кошти
Джерело фото: https: budgetnyk.com.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Група депутатів від «Слуги народ» включно з головою бюджетного Комітету Верховної Ради внесли до парламенту законопроект 7523 про внесення змін до Державного бюджету України на 2022 рік.

Так, пропонується збільшити видатки державного бюджету на 80,97 мільярдів грн (у тому числі, за загальним фондом – на 79,3 та за спеціальним фондом – на 1,6 млдр грн) за рахунок надходжень від іншої допомоги, наданої Європейським Союзом, внутрішніх та зовнішніх запозичень. При цьому, передбачається збільшення граничного обсягу дефіциту державного бюджету та граничного обсягу державного боргу.

Вказані кошти передбачається спрямувати:

Міністерству соціальної політики України – на фінансування бюджетних програм «Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення» – 5 770 717,2 тис. грн.; «Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі» – 3 329 703,6 тис. грн., «Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» – 3 329 703,6 тис. грн.;

Пенсійному фонду України – на фінансування бюджетної програми «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» (код 2506080) – 32 304 131,8 тис. грн.;

Міністерству розвитку громад та територій України (загальнодержавні видатки та кредитування) – для цільового фінансування нової бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Проект розвитку міської інфраструктури – 2»» (код 2761620) – 1 662 534,0 тис. грн.

Міністерству аграрної політики та продовольства України – на збільшення фінансування бюджетної програми «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» – 1 545 500,0 тис. грн.;

Міністерству фінансів України – на додаткове фінансування бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» – 4 000 000,0 тис. грн.

У проекті також пропонується, зокрема:

 • надати право Державному агентству автомобільних доріг України за погодженням з Міністерством фінансів України здійснювати правочини з борговими зобов’язаннями, що виникли за запозиченнями, залученими під державні гарантії з метою фінансового забезпечення розвитку мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення;
 • установити, що у 2022 році підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської         продукції       за         бюджетною   програмою «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» (код 2801500) здійснюється через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у разі внесення відомостей про них до Державного аграрного реєстру;
 • дозволити, у період дії воєнного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення або скасування, не застосовувати обмеження, встановлені ч. 7 ст. 74 Бюджетного кодексу України, щодо заборони у поточному бюджетному періоді здійснювати нові місцеві запозичення та надавати місцеві гарантії, якщо у процесі здійснення платежів з погашення та обслуговування місцевого боргу та/або гарантованого місцевого боргу, обумовлених договором між кредитором та позичальником та/або правочином надання місцевої гарантії, порушено графік платежів, що призвело до нарахування будь-яких штрафних санкцій, до погашення такої простроченої заборгованості та сплати усіх нарахованих штрафних санкцій.

ГНЕУ ВР зауважило, що до проекту не надано належного фінансово-економічного обґрунтування з відповідними розрахунками.

Також у ГНЕУ додали, що оновленим п. 4 ст. 6 Закону пропонується «установити, що у 2022 році державні гарантії можуть надаватися за рішенням Кабінету Міністрів України та/або на підставі міжнародних договорів України для забезпечення виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання державного сектору економіки, 100 відсотків акцій яких належать державі, за кредитами (позиками), що залучаються … для реалізації інвестиційних проектів із забезпечення ефективного функціонування та розвитку залізничного транспорту».

«Слід зауважити, що вказаний напрямок надання гарантій не містить належного рівня конкретизації використання коштів, що, на наш погляд, є неприпустимим в умовах воєнного стану, зважаючи на обмеженість бюджетного ресурсу», - підкреслили експерти.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирило Гарник
  Кирило Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва