В РСУ заявили о вмешательстве в процесс избрания членов Высшего совета правосудия общественных активистов

18:14, 1 декабря 2022
Ситуация вокруг избрания членов Высшего совета правосудия крайне обострилась.
В РСУ заявили о вмешательстве в процесс избрания членов Высшего совета правосудия общественных активистов
Источник фото - SUD.UA
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Раде судей Украины 1 декабря 2022 заявили о давлении со стороны известных общественных организаций и их фактическом вмешательстве в процесс избрания членов Высшего совета правосудия.

Как отметили в РСУ, ситуация сложилась настолько удивительно, что недоверие у общественности уже вызывают даже те кандидаты в ВСП, которые удачно прошли Этический совет, создание которого прежде всего требовали те же самые общественные организации и активисты.

В РСУ подчеркнули, что прямо сейчас судьям фактически пытаются давать указания, кого назначать на должности членов ВСП, а кого – нет.

Ниже приводим текст заявления Совета судей:

З початку широкомасштабної агресії росії на суверенні території України Рада суддів України чітко та послідовно здійснювала всі можливі та неможливі заходи задля того, щоб правосуддя в Україні не зупинилося. І сьогодні ми можемо говорити, що це нам вдалося.

Судді працюють під обстрілами, судді потрапляють в окупацію, гинуть під час евакуації та під час розмінування, судді потрапляють в полон, судді воюють. Судді, в країні, в якій війна, забезпечують відправлення правосуддя.

Рада суддів України категорично засуджує будь-які прояви колаборації, в тому числі у середовищі суддів та представників судової системи. Ця позиція є чіткою і незмінною.
Крім того, на всіх заходах Рада суддів України доносить свою позицію, що відновлення повноцінної роботи Вищої ради правосуддя є пріоритетним не лише для суддівського корпусу, а і для Української Держави.

Запустити роботу ВРП просто необхідно, з огляду і на воєнний стан, а судова гілка влади найперша в цьому зацікавлена.

Ми уважно слідкували за усіма процесами, які відбувалися у цьому напрямку. Не можемо вважати їх ідеальними. Але окремі недоліки не могли й не можуть поставити під сумнів нагальну необхідність Перемоги у війні що триває, в тому числі й у питаннях завершення судової реформи.

Тому ми були максимально стримані та толерантні, ми просто робили свою роботу і будемо це робити надалі. Коли в країні війна, взаємна критика і взаємні звинувачення всередині країни що воює, Перемогу не наближають.

На жаль, останнім часом окремі особистості відверто вдаються до інформаційних диверсій та маніпуляцій, які не можна розцінити інакше, аніж підрив засад державної влади в Україні, яка поділяється згідно з Конституцією України на законодавчу, виконавчу та судову.

При цьому вони прикриваються високими гаслами та цинічно використовують воєнні реалії.

З огляду на це, змушені перервати мовчання та нагадати, що огульній критиці на різних стадіях судової реформи піддавалися не лише представники судової влади, а і парламентарі, офіс Президента України, та й, зрештою усі, хто мав свою думку та її відстоював.

Вже на етапі реалізації судової реформи при обранні на посади нових членів ВРП такої ж критики зазнавали народні депутати, науковці.

Обливаються брудом всі, навіть кандидати до Вищої ради правосуддя, які пройшли перевірку Етичної ради.

Були відверті намагання давати вказівки, кого слід обирати, а кого – ні.

Сьогодні це питання постало знову, адже згадані особистості продовжують обливати брудом не лише всіх без винятку суддів, а, і знову ж, кандидатів до ВРП, які вже успішно пройшли перевірку Етичної ради.

Мусимо нагадати, що суть роботи судді бути незалежним і не піддаватися жодному тиску, тому подібного роду заяви можуть мати діаметрально протилежний ефект, адже вибори члена ВРП відбуваються таємно та на основі вільного волевиявлення судді.

Судова влада завжди попереджала що судова реформа могла мати своїм наслідком припинення повноважень ВРП і це матиме катастрофічні наслідки. На ці застереження ніхто не реагував, їх ніхто не хотів чути, а коли це сталось, то винними залишилися всі, окрім тих, хто не хотів нікого чути.

Кандидати до складу ВРП від з'їзду суддів України нарешті отримали висновки від Етичної ради. Рада суддів України наразі проводить підготовку до з'їзду суддів. Дата з'їзду буде визначена на найближчому засіданні й він обов'язково відбудеться у січні 2023 року.

Усіх кандидатів, які отримали позитивні висновки Етичної ради, ми вважаємо такими, що гідні обійняти високу посаду члена ВРП. Сьогодні наші зусилля спрямовані на те, щоб вони могли донести свою позицію та своє бачення роботи у ВРП до делегатів з'їзду з тією метою, щоб обрання членів ВРП відбулося.

Напомним, что 1 ноября 2022 года Этический совет определил 16 кандидатов по квоте съезда судей, прошедших соответствующую проверку на добропорядочность.

XIX съезд судей, на котором будут избирать 8 членов ВРП, запланирован на январь 2023 года.

Автор Вячеслав Хрипун

Подписывайтесь на наш telegram-канал t.me/sudua и на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Віталій Давній
    Віталій Давній
    суддя Чернівецького апеляційного суду