Обов’язкова відеофіксація кримінального процесу: РСУ отримала звернення від 125 суддів

18:00, 21 января 2019
Рішення Ради суддів буде виваженим і не буде ускладнювати процедуру виконання новели закону.
Обов’язкова відеофіксація кримінального процесу: РСУ отримала звернення від 125 суддів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У понеділок, 21 січня, у режимі відеоконференцзв'язку, відбулась чергова нарада Голови Ради суддів України Олега Ткачука з головами Комітетів та членами Ради. Про це повідомляє прес-служба РСУ.

Зокрема, участь у нараді взяли: заступник Голови Ради Вадим Бутенко, секретар Ради Олена Журавська, голова Комітету РСУ з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Володимир Кравчук, голова Комітету з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Галина Діброва, голова Комітету з питань забезпечення незалежності суддів Андрій Жук, а також члени Ради - Вікторія Чебан, Наталія Мороз, Людмила Дьомич, Іван Колісник, Дмитро Мовчан, Олексій Котеньов та Віктор Маслов.

Голова Ради суддів України інформував колег, що на адресу Ради на сьогоднішній день вже надійшли звернення від 125 судів, які стосуються змін до Кримінального процесуального кодексу Україні в частині норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів. Зміни до КПК передбачають обов'язкову і повну відеофіксацію судового процесу та розгляду клопотань органів досудового розслідування.

Олег Ткачук зазначив, що кількість звернень від судів з цього питання стрімко зростає: «Якщо ще тиждень тому у Раді було 35 звернень щодо відеофіксації, то сьогодні їх вже 125. Зрозуміло, що ці звернення не залишаться поза увагою Ради суддів України і ми зможемо знайти прийнятне вирішення цього непростого питання, але так само зрозуміло, що рішення наше має бути виваженим та не ускладнювати й так складну процедуру виконання цієї новели Закону», - сказав Голова РСУ.

Він звернувся до колег з проханням якомога більше зібрати інформації про ситуацію у судах з відеофіксацією з тим, аби рішення, яке прийме Рада, відповідало і вимогам Закону і завданням, які покладено на суддів-слідчих.

Голова Ради також зазначив, що з огляду на інформацію, якою володіє орган суддівського самоврядування, у найближчому часі, можливо, буде поставлено питання про відтермінування введення в дію змін до КПК.

Нагадаємо: 1 січня 2019 року вступили в дію положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» від 16 листопада 2017 року, яким внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу Україні в частині норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів. Зміни до КПК передбачають обов'язкову і повну відеофіксацію судового процесу та розгляду клопотань органів досудового розслідування.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про те, яким чином новела КПК про обов’язкову відеофіксацію кримінального процесу стартувала в судах Києва. З судів надходить тривожна інформація про проблеми, які виникли після введення з 1 січня 2019 року в КПК нової норми. Труднощі виникли як у місцевих судів, так і в деяких апеляційних судах.

Також ми повідомляли, що на такий стан речей вже відреагувала Рада суддів України.

Також нагадаємо, що 25 січня Рада суддів України проведе чергове засідання. На порядок денний винесено шість питань.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки