Конституційний Суд України повідомив, що відповідно до розпорядження голови Суду «Про проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Конституційного Суду України» від 14 травня 2020 року № 25/01/2020-ОД у КСУ розпочинається робота з проведення оцінки корупційних ризиків у його діяльності. Про це повідомляє офіційний сайт Суду.
«Пропозиції щодо участі в роботі Комісії (з підтвердженням відповідного досвіду роботи) надсилати до 25 травня на е-mail: [email protected]; [email protected]», — зазначили у КСУ.
У Конституційному Суді повідомили, що методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 2 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848, передбачено, що суб’єкт затвердження антикорупційної програми приймає рішення про проведення оцінки корупційних ризиків, яке з метою залучення до складу комісії представників громадськості та експертів не пізніше семи робочих днів до моменту затвердження її складу розміщується на офіційному веб-сайті органу влади.
У Методичних рекомендацій щодо підготовки антикорупційних програм органів влади, затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 19 січня 2017 року № 31 зазначено, що надзвичайно важливим є залучення до здійснення усіх заходів та дій під час підготовки антикорупційних програм представників громадськості та експертів, які володіють як теоретичними, так і практичними знаннями про особливості роботи органу та сферу його регулювання.
Для здійснення оцінки корупційних ризиків найбільш оптимальним є колегіальне оцінювання, тобто створення комісії з оцінки корупційних ризиків органу влади, до складу якої включаються працівники структурних підрозділів органу влади та, за згодою, представники громадськості, експерти, які володіють знаннями про внутрішнє і зовнішнє середовище органу влади та мають досвід роботи у сфері його діяльності.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що оприлюднено текст рішення КСУ за скаргами суддів ВСУ щодо вихідної допомоги.
Нагадаємо, КСУ визнав неконституційними норми закону про запобігання фінансової катастрофи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.