У ВС обговорили проект методології дослідження стану застосування запобіжних заходів

19:15, 18 июня 2020
Онлайн-зустріч відбулась разом із представниками проекту Офіс Ради Європи в Україні.
У ВС обговорили проект методології дослідження стану застосування запобіжних заходів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

17 червня у Верховному Суді відбулась онлайн-зустріч із представниками проекту Офіс Ради Європи в Україні - Київ «Дотримання прав людини в сфері кримінальної юстиції України», під час якої учасники обговорили проект методології дослідження стану застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту для вивчення стану дотримання Україною гарантій, передбачених ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідною практикою Європейського суду з прав людини, передає прес-служба ВС.

Менеджерка проекту РЄ Натія Джапарідзе презентувала ідею проекту методології та визначила позитивні наслідки проведення відповідного дослідження в Україні.

Координаторка проєкту РЄ Божена Маланчук зазначила, що розроблення проекту методології такого дослідження загалом базується на подібних методологіях, які були успішно розроблені й упроваджені в Молдові та Грузії і мали позитивні результати в узгодженні національної практики та законодавчої бази з міжнародними стандартами у цій сфері.

Робота над реалізацією схожої методології в Україні ґрунтуватиметься на аналізі статистичних даних, ухвал слідчих суддів, що проведуть національні експерти, консультуючись із партнерами, для підготовки фінального звіту до кінця 2020 року.

Верховний Суд як ключовий партнер сприятиме здійсненню відповідного аналізу, братиме участь в обговореннях на всіх етапах проведення дослідження.

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко загалом позитивно оцінив проект методології дослідження. Він зазначив, що розроблений документ сприятиме, крім іншого, забезпеченню єдності судової практики щодо застосування запобіжних заходів, а також належному врахуванню практики ЄСПЛ у цих питаннях.

Експерти проекту РЄ подякували за схвальні відгуки стосовно проекту методології дослідження стану застосування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту та схвалили бажання учасників зустрічі долучитися до роботи над розробленням документа. Сторони погодили умови співпраці над методологією та домовилися про взаємне сприяння у проведенні дослідження.

Верховний Суд під час онлайн-зустрічі представляли також керівник департаменту аналітичної та правової роботи ВС Расім Бабанли і начальник відділу міжнародно-правового співробітництва ВС Ліна Губар.

Раніше  «Судово-юридична газета» писала, що ККС ВС пояснив, хто може оскаржувати ухвали про продовження строку тримання під вартою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду