У березні 2021 року в Конституційному Суді України відбулися 16 пленарних засідань та 9 засідань Великої палати та сенатів Суду. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Так, на відкритих частинах пленарних засідань Великої палати Суду у формі письмового провадження розглянуто 4 справи за конституційними поданнями Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, Верховного Суду та народних депутатів України. Дослідивши матеріали цих справ Суд перейшов до закритих частин пленарних засідань для ухвалення рішень.
Велика палата продовжила розгляд 9 справ на закритих частинах пленарних засідань, а також розглянула низку питань на засіданнях щодо визначення форми розгляду справ, про подовження строку постановлення колегіями суддів Конституційного Суду України ухвал про відкриття або про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційними скаргами та щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням. За результатами їх розгляду постановлено 7 ухвал Великої палати Суду.
У зазначений період проведено 7 пленарних засідань сенатів КСУ.
На закритій частині пленарного засідання Першого сенату було продовжено розгляд справи за конституційною скаргою. За наслідками цього засідання постановлено ухвалу про відмову від розгляду справи на розсуд Великої палати Конституційного Суду України.
Крім того, відбулося 2 пленарні засідання Другого сенату КСУ, на яких сенат продовжив розгляд справи за конституційною скаргою, а також розглянув справу за конституційною скаргою Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.
На 4 засіданнях Другого сенату було постановлено 3 ухвали: про відкриття конституційного провадження у справі; про форму розгляду справи; про самовідвід судді Конституційного Суду України у справі.
Упродовж зазначеного періоду проведено 11 засідань колегій суддів Першого та Другого сенатів Суду, на яких постановлено 23 ухвали.
Зокрема, постановлено 19 остаточних ухвал про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах за конституційними скаргами, 1 ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою та 3 ухвали про відмову у відкритті конституційних проваджень у справах (не одностайні), з них: 2 – за конституційними скаргами та 1 – за конституційним поданням.
У березні до Конституційного Суду України надійшло 1 конституційне подання, 1 конституційне звернення та 46 конституційних скарг.
За результатами попередньої перевірки конституційне подання, конституційне звернення та 19 конституційних скарг розподілено суддям-доповідачам. Суб’єктам права на конституційну скаргу повернуто 27 скарг, які за формою не відповідали вимогам Закону України „Про Конституційний Суд України“.
До Конституційного Суду України також надійшло 70 запитів на публічну інформацію та 129 звернень громадян. Секретаріатом підготовлено 138 відповідей на ці документи. Підготовлено 22 попередніх висновки (20 ‒ за конституційними скаргами, 2 ‒ за конституційним поданням і конституційним зверненням).
Конституційний Суд України в період посиленого карантину працює в режимі дистанційної роботи. Судді продовжують працювати в засіданнях колегій та комісій, а також готують матеріали справ до розгляду на засіданнях, пленарних засіданнях сенатів та Великої палати Суду.
Нагадаємо, у суботу, 27 березня, Президент України Володимир Зеленський скасував укази про призначення суддями КСУ Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що при появі указу Зеленського сайт Конституційного Суду перестав працювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.