Україна «добиває» Росію в Європейському суді з прав людини, — Малюська

18:55, 6 сентября 2021
Як відомо, Україна подала міждержавну заяву проти РФ щодо організації нею низки резонансних замахів та замовних вбивств як на території нашої країни, так і на території держав - членів Ради Європи.
Україна «добиває» Росію в Європейському суді з прав людини, — Малюська
Джерело фото: Мін'юст
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Україна «добиває» Росію в Європейському суді з прав людини. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю «Радіо НВ».

«Ми «добиваємо» Росію в Європейському суді з прав людини. Кожен спір в ЄСПЛ з іншою державою – це років сім. Ми десь більше, ніж посередині шляху, і поки що ідемо дуже успішно», — зазначив Малюська.

«Принаймні, ЄСПЛ вже визнав те, що Росія контролювала Крим задовго до так званого «референдуму». Це було теж моїм колегам складно доводити. Це була купа часу, купа опитувань, купа доказів, щоб довести, реально ми ж зараз Крим не контролюємо, зібрати доказову базу того, що Росія захопила Крим і повністю контролювала задовго до «референдуму», – зауважив міністр. – І це було доведено, доведено доказами на міжнародному рівні у суді. Це перший такий випадок, перший прецедент, аналогів не було».

За його словами, «це істотна поразка Росії, їх «ковбасило» після цього».

«А ми продовжуємо воювати з Росією в ЄСПЛ в інших юрисдикціях. Зараз вам приклад — у листопаді цього року будуть слухання в ЄСПЛ проти Росії – теж цікава справа. Запрошую слухачів спостерігати, ми й далі будемо «добивати» їх», – додав міністр юстиції.

Малюська пояснив, що в цій справі кілька об’єднаних вимог. «Там в нас і об’єднана вимога і з голландцями по інциденту з MH-17, щодо збитого Боїнга. Ми подали скаргу на Російську Федерацію в ЄСПЛ стосовно політичних вбивств Російською Федерацією як своїх громадян, росіян, так і українців, так і чеченців, так і інших іноземців. Україна подала позов, і ця справа буде розглядатися. Топ-чиновники в Росії сходять з цього з розуму, тому що там фігурують усі гучні політичні вбивства. У тому числі, наприклад, і замах на вбивство Навального. Це теж буде розглядатися в ЄСПЛ за заявою України», – розповів міністр.

Відомо, що у лютому 2021 року Україна подала нову міждержавну заяву проти Російської Федерації щодо організації нею низки резонансних замахів та замовних вбивств як на території нашої країни, так і на території держав-членів Ради Європи. У червні стало відомо, що Європейський суд з прав людини у листопаді має провести слухання щодо справи МН17.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що назвали стан імплементації рекомендацій ЄСПЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду