ЄСПЛ розгляне скаргу Ліхтенштейну до Чехії щодо конфіскованого у частини населення майна на підставі Декретів Бенеша після Другої світової війни. Про це повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».
Ліхтенштейн стверджує, що Чехія в ході виконання вищезгаданих рішень навмисно розцінювала князів Ліхтенштейну як колаборантів нацистського режиму, завдяки чому отримала у власність їхнє майно.
Маються на увазі території близько 2 тис. кв. км. Нагадаємо для порівняння, що уся територія Ліхтенштейну складає лише 160 кв. км. На спірних землях, зокрема, розташовані резиденції князів Ліхненштейнів Вальтіце та Ледніце, які належать до культурної спадщини ЮНЕСКО.
Наразі судові інстанції Чехії відмовляються визнавати це і почати процес реституції.
Уряд Ліхтенштейну вважає, що така ситуація йде врозріз з положеннями статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) і статті 14 (заборона дискримінації), а також ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У скарзі звертається увага на два судові процеси в судах Чехії, пов’язані з даною ситуацією. Один із них був ініційований Фондом князя Ліхтенштейну, який представляє правлячу династію. Майно нині покійного 14-го князя Ліхтенштейну Франца Йосифа II потрапило під дію декретів Бенеша і тепер перебуває у власності Чехії. У лютому цього року Конституційний суд Чехії відхилив апеляцію. Другий процес – позови 33 громадян Ліхтенштейну, включаючи правлячого 15-го князя Ханса-Адама II.
Раніше ЄСПЛ висловив позицію щодо проблеми тривалості судового провадження.
Також ЄСПЛ підтвердив абсолют неупередженості суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.