Кількість російських бойових кораблів та катерів в Азовському морі стрімко зростає

05:00, 7 декабря 2018
Напруга на Азові зростала місяцями і дійшла до відкритої агресії з боку Росії.
Кількість російських бойових кораблів та катерів в Азовському морі стрімко зростає
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Росія нарощує кількість бойових катерів і кораблів в Азовському морі і в районі Керченської протоки. Їх перекидають з віддалених вод за тисячі кілометрів. Угруповання в районі Азова активно підсилюють, починаючи з весни цього року, повідомляє ІCTV.

Більше семи сотень випадків перевірок кораблів, що прямували до українських портів. Напруга на Азові зростала місяцями і дійшла до відкритої агресії з боку Росії.

За даними українських прикордонників, у жовтні в Азовському морі було 120 кораблів і катерів прикордонної служби ФСБ. Фактично кожен третій — має озброєння. Додатково кораблі можуть оперативно перекинути з Чорного моря, і угрупування стане ще потужнішим.

«Тільки в останній місяць перед закриттям річкової навігації ми зафіксували 7 військових кораблів, великих прикордонних кораблів, які перекинуті до Азовського моря», — повідомляє Андрій Клименко, голова наглядової ради ГО «Майдан закордонних справ».

У Москві мілітаризацію акваторії виправдовували інцидентом із риболовецьким судном Норд, якого навесні затримали українські прикордонники. В Україні нагнітання сил називають спробою перетворити Азов на внутрішнє море Росії.

«Вони перекидаються для того, щоб Україна не могла абсолютно спокійно здійснювати свої комунікації, не могла здійснювати навігацію, не могла здійснювати свою економічну діяльність в Азовському морі», — зазначає заступник директора центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Окрім двох бронекатерів ВМС, зараз з українського боку на Азові залишаються два десятки катерів Держприкордонслужби. Озброєні, щоправда, не всі.

У будь-якому випадку, необхідно збільшувати чисельність своїх військово-морських сил, запевняють військові експерти. До прикладу, за рахунок пришвидшеної передачі Айлендів і домовленості про збільшення їх кількості.

На нагнітання Росією ситуації на морі українська армія відповідає усе більше з берега. Фактично щотижня на півдні операції Об’єднаних сил відбуваються навчання. Цього тижня відбивали ймовірну атаку з повітря.

Під контролем України — понад 300 км азовського узбережжя. Як вважають деякі експерти, воно теж може стати ціллю у випадку агресії з боку РФ. Українська армія відпрацьовує цей сценарій уже кілька місяців. Майже 100 років тому тут уже висаджувався десант. Тоді білогвардійці атакували червону армію.

Активно проводячи навчання, Україна, передовсім, сподівається, що за агресію в Керченській протоці Росію покарає міжнародне співтовариство. Командувач ВМС просить про закриття Босфору, а українська влада чекає нових санкцій для РФ, оголосивши воєнний стан у десяти регіонах країни.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Російська Федерація не дасть військовим кораблям НАТО зайти в води Азовського моря і готова застосувати силу до них, заявив посол Росії в Євросоюзі Володимир Чижов.

Крім того, Петро Порошенко закликав Північноатлантичний альянс перекинути в Чорне море додаткові військово-морські сили. Глава держави вважає, що такі заходи будуть адекватною реакцією на агресивні дії Росії.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду