Стало відомо про кількість скарг на Україну через війну: відомості від ЄСПЛ

13:25, 24 января 2019
60% всіх скарг стосуються наслідків російської агресії на сході України та порушень прав людини в окупованому Криму.
Стало відомо про кількість скарг на Україну через війну: відомості від ЄСПЛ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Більше половини скарг проти України, поданих до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, стосуються наслідків війни на Донбасі та порушень прав людини в Криму. Про це повідомив секретар ЄСПЛ Родерік Лідделл на прес-конференції у Страсбурзі.

Як стало відомо, усього в реєстрі суду (станом на початок 2019 року) перебувало 4 369 індивідуальних скарг щодо подій в Криму та на Донбасі, поданих проти України.

Раніше повідомлялося, що Україна увійшла до трійки за кількістю претензій проти неї в ЄСПЛ. Загалом у суді зареєстровано 7 267 скарг проти України. Це означає, що скарги, пов'язані з російською агресією, складають близько 60% всього масиву "українських" претензій.

Кількість скарг, у яких єдиним або другим відповідачем зазначена Росія, суттєво нижча. "Є приблизно 400 таких скарг", — зазначив секретар ЄСПЛ.

За 2018 рік кількість справ зросла. Станом на початок 2018 року у Страсбурзі було зареєстровано близько 3800 скарг проти України та близько 240 — проти РФ.

Голова суду Гвідо Раймонді також повідомив, що ЄСПЛ розглядає низку справ "Україна проти Росії". Загалом таких скарг 5.  2 з них розглядає Велика палата — щодо Криму та східної України, ще три — у палатах суду.

Окрім загальних скарг на порушення прав людини, суд також розглядає справи про незаконне вивезення до Росії дітей з дитячих будинків на Донбасі; про політичних в’язнів та щодо нападу Росії на українські військові кораблі у Чорному морі.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ЄСПЛ не побачив порушень у «презумпції несправедливості» умов кредитного договору.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде