Як отримати довідку про відсутність боргу з ЄСВ: інструкція

12:08, 24 января 2020
Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Як отримати довідку про відсутність боргу з ЄСВ: інструкція
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Мінфін затвердив Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі ограни. Про це йдеться на сайті Державної податкової служби.

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Для отримання довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Заява подається платником (на його вибір):

  • у паперовій формі — до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;
  • в електронній формі — на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням.

Вхід до електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Створити та надіслати заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини електронного кабінету шляхом вибору відповідної електронної форми документа.

Заява повинна містити:

  • обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
  • найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого довідку буде подано.

Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у заяві.

Довідку у паперовій формі платник отримує безпосередньо в органі, до якого було подано заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

Строк дії довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У довідці обов’язково зазначається термін її дії.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що уповноваженим з прав людини оскаржується обов’язок непрацюючих ФОПів сплачувати ЄСВ.

Також нам стало відомо, скільки років роботодавець повинен зберігати звіти з ЄСВ.

Додамо, що 19 січня набрав чинності наказ Мінфіну, який вніс деякі зміни до порядку обліку платників ЄСВ

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду