У повітрі Києва зафіксовано продукти горіння, однак радіаційний фон не перевищує норми. Про це повідомляє мер столиці Віталій Кличко у «Фейсбуці».
Так, причиною задимлення у столиці є лісові пожежі, а також займання трави та торф’янників у Київській та Житомирській областях. Загальна площа пожеж у двох регіонах становить 3000 га. «При цьому, роза вітрів грає не на користь киян, спрямовуючи дим від горіння та тління до столиці», — написав мер.
«Радіаційний фон у столиці та області – у межах норми.
Середній радіаційний фон у Києві складає 0,011 мР/год (норма – 0,030мР/год); у Київській області 0,014 мР/год (норма – 0,030 мР/год).
Але у повітрі столиці зафіксовано продукти горіння. Вміст діоксиду сірки, формальдегіду та діоксиду азоту — перевищений.
Згідно даних автоматичної станції AQT 420 «VAISALA» Київського національного університету імені Тараса Шевченка (місце знаходження-Голосіївський район) вранці 18 квітня зафіксоване коливання монооксиду вуглецю і перевищення ГДК в 0,5 рази.
Останні дані про стан атмосферного повітря також надав Центр громадського здоров’я Інституту Марзєєва. Згідно з їх інформацією, вміст дрібно дисперсного пилу у повітрі Києва: PM 2,5 – 127 мкг, PM 10 – 126 мкг.
Тож фахівці просять не виходити на вулицю без нагальної потреби, тримати вікна зачиненими та споживати більше рідини», — повідомив Віталій Кличко.
Окрім того, за словами мера, останню добу у Києві зафіксували 30 пожеж.
Також тривають пожежі й в екосистемах Київської області:
Значну частину диму, який забруднює повітря, доносить з Житомирської області, де в двох лісництвах зараз палає 2700 га.
У зоні відчуження тим часом спостерігається тління трав’яного настилу, пеньків та деревини в осередках пройдених вогнем. Активних вогнищ наразі не зафіксовано.
Кличко запевняє, що на вулицях столиці працює поливо-мийна спецтехніка.
Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що у столиці сильно погіршилася якість повітря. Київ став найзабрудненішим містом у світі.
Окрім того, у деяких районах Києва індекс якості повітря перевищує позначку «небезпечно для життя».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.