Оскарження дій державних реєстраторів: у Мін’юсті оприлюднили статистику

15:59, 27 апреля 2020
Протягом І кварталу 2020 року до Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг у сфері державної реєстрації надійшло 1036 скарг.
Оскарження дій державних реєстраторів: у Мін’юсті оприлюднили статистику
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Майже 70% цьогорічних скарг стосувалися реєстраційних дій, проведених у попередні роки. Про це свідчать  статистичні дані щодо надходження звернень до Колегії  Міністерства юстиції України з розгляду скарг у сфері державної реєстрації у січні-березні 2020 року, передає офіційний сайт відомства.

Усього протягом І кварталу 2020 року до Колегії надійшло 1036 скарг. У переважній більшості випадків — у 716 зверненнях (майже 70%) — йшлося про оскарження реєстраційних дій, які були  проведені до 2020 року. 320 скарг стосувалися цьогорічних рішень і дій державних реєстраторів. У 218 випадках йшлося про оскарження рішень та дій щодо державної реєстрації нерухомого майна, а у 102 — реєстрації бізнесу.

«Така динаміка надходження «старих» кейсів є цілком прогнозованою, адже основний масив скарг стосувався рішень і дій державних реєстраторів комунальних підприємств, тобто так званих акредитованих суб’єктів. Від цього інституту Україна відмовилася 2 листопада 2019 року», — коментує Ольга Оніщук, заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації.

Як показує практика, не всі скарги, які надходять на розгляд, є обґрунтованими. Так, протягом січня-березня цього року Колегія розглянула 503 звернення: 271 скарга була задоволена, у 232 випадках — було відмовлено у задоволенні по суті, причому у 105 рішеннях було констатовано, що оскаржуване рішення державний реєстратор ухвалив відповідно до закону.

У задоволених скаргах здебільшого йшлося про незначні порушення, допущені державними реєстраторами. У випадку грубих і кричущих незаконних дій у сфері державної реєстрації в Мін’юсту є дієвий інструмент одноособового розгляду скарг у найкоротші терміни. Із початку 2020 року за таким алгоритмом було розглянуто і задоволено 16 скарг: 2 — щодо питань реєстрації нерухомості, 14 — бізнесу.

За даними Державного підприємства “Національні інформаційні системи”, у першому кварталі поточного року державні реєстратори та суб’єкти державної реєстрації прав провели загалом 1 594 013 реєстраційних дій.

За інформацією із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, за вказаний період державні реєстратори прийняли 1 238 643 рішень, серед них:

  • 613 282 рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень
  • 584 449 рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу)
  • 28 260 рішень про внесення змін до запису
  • 1 927 рішень про скасування (крім рішень, прийнятих посадовими особами Мін’юсту)
  • 10 725 рішень про закриття розділу та реєстраційної справи.

Відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у І кварталі 2020-го державні реєстратори провели 355 370 реєстраційних дій.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Мін’юст звернувся до держреєстраторів щодо нових правил фінмоніторингу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду