Міністерство юстиції України повідомило, хто може відкривати провадження у справі про банкрутства та протягом якого строку триває провадження. Інформацію оприлюднили у прес-службі відомства.
«Боржник у зв’язку із банкрутством ліквідується швидко, достатньо лише відкрити справу про банкрутство.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник. Правочини, вчинені боржником після відкриття провадження у справі про банкрутство або протягом трьох років, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство, можуть бути визнані недійсними господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство. До боржника — юридичної особи може бути застосовано процедуру санації боржника (відновлення платоспроможності) або ліквідації боржника. Відтак, провадження у справі про банкрутство може тривати протягом не одного року.
Провадження у справі про банкрутство може бути відкрито лише за заявою боржника.
Заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається до господарського суду кредитором або боржником. Заява кредитора, зокрема, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника. Кредитори мають право об’єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду з однією спільною заявою», — йдеться у повідомленні.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Міністерство юстиції роз’яснило важливі деталі щодо процедури банкрутства.
Також ми розповідали про застосування норм про позовну давність у справі про банкрутство: позиція КГС ВС.
Додамо, провадження у справі про неплатоспроможність боржника фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.