Справа «Кіотських грошей»: САП повідомила нові деталі

15:53, 9 июня 2020
На засіданні колегія суддів ВАКС розглянула та задовольнила клопотання прокурора САП щодо проведення спеціального судового розгляду (in absentia).
Справа «Кіотських грошей»: САП повідомила нові деталі
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

5 червня у Вищому антикорупційному суді розпочато підготовчий розгляд у справі про обвинувачення 5 осіб у замаху на заволодіння коштами, отриманими Україною в рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату як компенсації продажу одиниць установленої кількості викидів парникових газів, передає прес-служба САП.

Так, в рамках досудового розслідування встановлено, що група осіб, до складу якої входили службові особи ДП «Укрекоінвест», шляхом забезпечення перемоги фіктивних компаній у тендерних процедурах «Капітальний ремонт шляхом технічного переоснащення світильників на основі ламп розжарювання на світильники на основі LED-технологій для скорочення викидів парникових газів та покращення соціально-економічних умов» вчинили замах на заволодіння державними коштами у сумі понад 336 млн гривень.

Директору ДП «Укрекоінвест» інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 2 ст. 382 (невиконання рішення суду), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

«Дії двох співробітників ДП «Укрекоінвест» − членів комісії з проведення конкурсних торгів квалфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документу), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Задіяному в злочинній схемі директору комунального підприємства «Одесаміськсвітло», який шляхом підробки забезпечив необхідними документами фіктивні підприємства для участі у тендерних закупівлях, інкриміновано ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Колишньому працівнику ВП «Южно-Українська АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» - пособництво у замаху на заволодіння державними коштами та використання підробленого документа, тобто вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 пособництво у замаху на заволодіння чужим майном), ч. 4 ст. 358 (використання підробленого документу) КК України.

На засіданні колегія суддів ВАКС розглянула та задовольнила клопотання прокурора САП щодо проведення спеціального судового розгляду (in absentia) стосовно колишнього співробітника ВП «Южно-Українська АЕС», який на даний момент перебуває у міжнародному розшуку.

Також суд за клопотанням прокурора об’єднав вказане провадження з іншим – про обвинувачення 3 осіб у замаху на заволодіння коштами, отриманими Україною в рамках Кіотського протоколу», — йдеться у повідомленні.

Продовження підготовчого розгляду заплановано на 11:30 год. 3 серпня 2020 року.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що прокуратура повідомила про підозру колишньому директору ДП «Держекоінвест» і двом керівникам суб'єктів господарської діяльності. Чиновників звинувачують в присвоєнні 12 млн гривень так званих «кіотських грошей», виділених для утеплення шкіл, дитячих садків і лікарень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій та цікавих новин.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду