25 серпня відбулося засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності, на якому було розглянуто у другому читанні законопроект «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» (№ 3301). Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Законопроектом пропонується внести зміни до статей 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом), 290 (Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) КК України та статті 250 (Проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді) КПК України.
До законопроекту було подано 48 правок, із яких враховано дев’ять, а решту пропонується відхилити.
Під час доопрацювання із проекту було вилучено зміни до статті 290 КК України та КПК України. З огляду на це, пропонується змінити назву законопроекту на таку: «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортними засобами». Окрім того, уточнено санкції, передбачені статтею 289 ККУ.
Члени комітету підтримали пропоновані підкомітетом зміни і рекомендували Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з пропозиціями комітету.
На засіданні розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» (№ 3743).
Передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення: зокрема, законодавчо закріпити можливість фіксації порушень, пов’язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документа про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі.
Народні депутати також розглянули проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо особливостей складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно недодержання встановлених законом строків (термінів) надання відповіді на звернення або запит народного депутата України» (№ 3503).
Проект Закону спрощує процедуру складення протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1-4 статті 188-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення (недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення або запит народного депутата України або надання неправдивої або неповної інформації на такий запит/звернення).
Народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у першому читанні за основу.
Комітет розглянув і рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності у сфері охорони культурної спадщини» (№ 2037).
Народні депутати також розглянули проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію України» щодо встановлення пільг за користування житлом та житлово-комунальні послуги» (№ 2018).
Пропонується встановити певним категоріям працівників поліції пільги у вигляді сплати 50% за користування житлом та житлово-комунальні послуги. Водночас у документі не надано техніко-економічне обґрунтування, а також не вказані джерела фінансування таких пільг.
Виходячи з вище вказаного, комітет рекомендував Верховній Раді повернути законопроект на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи.
Проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушення народним депутатом України вимог Регламенту Верховної Ради України» (№ 2738), яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за порушення народними депутатами Регламенту Верховної Ради, комітет рекомендував Верховній Раді відхилити.
Окрім того, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ряд проектів законів включити до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України IX скликання.
Народні депутати ухвалили рішення 17 вересня 2020 року о 16.00, у порядку контролю, провести комітетські слухання з питань діяльності Державного бюро розслідувань (ДБР).
Раніше ми розповідали, що правоохоронний комітет рекомендує Раді ухвалити законопроект про підсилення відповідальності у сфері охорони культурної спадщини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.