Платні камери в слідчих ізоляторах України користуються попитом. Загалом на сьогодні від таких камер до бюджету вже надійшло понад 760 тисяч грн., які були направлені на ремонт безкоштовних приміщень для тримання ув’язнених. Про це повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька, передає пресцентр Мін’юсту.
Для прикладу, на сьогодні в Київському СІЗО абсолютно всі місця в платних камерах зайняті.
«По Україні до проєкту доєднався 21 слідчий ізолятор. Загалом на їхні рахунки від продажу таких камер надійшло понад 760 тисяч грн., які були направлені на ремонт безкоштовних приміщень для тримання ув’язнених», — сказано у повідомленні.
Крім того, на рахунки СІЗО продовжують надходити кошти ще й від продажу подарункових сертифікатів на користування такими платними камерами. Станом на 9 вересня завдяки реалізації цього проєкту вдалося отримати понад 35,5 тисяч гривень.
У свою чергу, Денис Малюська зазначив, що за 5 місяців від запровадження експериментального проєкту вдалося відремонтувати 8 безкоштовних приміщень у СІЗО.
«Загалом станом на 11 вересня безкоштовних камер відремонтували на загальну суму 239 709 грн. Найбільше таких приміщень облаштували в Київському СІЗО: 2 камери по 12 місць та 4 камери по 3 місця. Ще одну камеру на 12 місць облаштували в Сумському слідчому ізоляторі та одномісне безкоштовне приміщення – в Миколаївському СІЗО», — повідомив міністр і додав, що умови перебування затриманих в платних і безкоштовних камерах все ж дещо відрізняються.
Однак важливо те, що на покращення умов у безкоштовних приміщеннях не було витрачено жодної копійки коштів платників податків.
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Лук’янівському СІЗО з’явилася платна камера для жінок.
Також ми публікували фото відремонтованих камер у Київському СІЗО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.