В Україні підготували Концепцію державної політики протидії катуванням

18:13, 8 декабря 2020
Сформовано проект плану заходів з її реалізації на період 2021 – 2023 років.
В Україні підготували Концепцію державної політики протидії катуванням
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Урядова комісія з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини розглянула спрямовану Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою Концепцію державної політики протидії катуванням в системі кримінальної юстиції. Її розробили Прокурори спеціалізованого підрозділу з протидії катуванням Офісу Генерального прокурора разом із експертами неурядових організацій, передає офіційний сайт ОГП.

Основна увага Концепції сфокусована на подоланні проблеми безкарності правоохоронців, які застосовують катування. Саме на цю проблему неодноразово звертали увагу як національні, так й міжнародні правозахисні організації, а також Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях.

Концепція та план заходів з її реалізації передбачають розробку алгоритму дій працівників органів правопорядку при надходженні до них повідомлення про катування, а також інформування громадськості про особливості застосування такого алгоритму. Важливим є приведення у відповідність до міжнародних стандартів статті 127 (катування) Кримінального кодексу України.

Офіс Генерального прокурора наполягає на розробці методології розслідування катувань та інших грубих порушень прав людини з боку правоохоронців, проведення навчання слідчих ДБР та прокурорів, що працюють із провадженнями цієї категорії.

Необхідне також впровадження механізму викривачів в середині системи кримінальної юстиції – працівників, які будуть повідомляти про вчинення катувань з боку їх колег та будуть захищені від можливих утисків та переслідувань за такі повідомлення.

Концепція також передбачає розробку системи збору статистичних даних, яка буде акумулювати максимально повну інформацію про масштаби катувань та забезпечувати можливість ґрунтовного аналізу зібраних даних.

Після внесення пропозицій Урядової комісії проект Концепції державної політики протидії катуванням у системі кримінальної юстиції буде направлений для затвердження Кабінету Міністрів України.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про позицію ЄСПЛ про те, чи є незарахування 8 років у СІЗО до терміну покарання порушенням права засудженого до довічного ув’язнення.

Додамо, ЄСПЛ вказав, коли два покарання за одну протиправну поведінку не порушують Конвенції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду