Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 6,0% з 22 січня 2020 року. Про це повідомляє пресцентр НБУ.
Таким чином, ставка залишилася на мінімальному в історії України рівні.
«Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних. Національний банк залишається відданим своєму зобов’язанню щодо досягнення цілі з інфляції. Подальша монетарна політика спрямовуватиметься на забезпечення належного балансу між реакцією на інфляційні ризики та підтримкою відновлення економіки», - сказано у повідомленні.
Однак НБУ бере до уваги погіршення інфляційних очікувань наприкінці минулого року, а також посилення фундаментального тиску на ціни з боку споживчого попиту.
«Якщо вплив цих факторів посилюватиметься та не буде компенсований іншими факторами, зокрема суттєвим припливом капіталу, Національний банк підвищить облікову ставку. Це дасть змогу стримати прискорення інфляції в 2021 році та повернути її до цілі в 5% у 2022 році», - сказано у повідомленні.
За даними Нацбанку, у першій половині 2021 року інфляція прискориться, проте повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 в. п. у першому півріччі 2022 року.
Окрім того, у 2020 році падіння економіки було значно меншим, ніж очікувалося, а в 2021 та в наступні роки інфляція зростатиме на рівні близько 4%, повідомили у Нацбанку.
«За оцінками Національного банку, у 2020 році темп зниження реального ВВП становив 4,4%, що є меншим, ніж очікувалося в попередньому прогнозі (6%). Економіка України досить швидко відновлювалася в другому півріччі. Після проходження жорсткої фази карантину падіння ВВП сповільнилося до 3,5% р/р у ІІІ кварталі, цей тренд зберігся і в IV кварталі. Посилення карантинних обмежень у листопаді мало незначний вплив на ділову активність.
Швидке відновлення економіки зумовлене передусім зростанням внутрішнього споживання. Збільшення доходів громадян та видатків бюджету підтримує споживання на високому рівні...
У 2021 році економіка майже надолужить втрати від коронакризи – ВВП України зросте на 4,2% та продовжить зростати стрімкими темпами – близько 4% у 2022–2023 роках», - деталізували в НБУ.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Національний банк скасував ряд обмежень на валютні операції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.