Національний банк скасував ряд обмежень на валютні операції

14:11, 18 января 2021
Відтепер валюту можна буде продавати через термінали самообслуговування.
Національний банк скасував ряд обмежень на валютні операції

З 17 січня скасовано заборони для клієнтів - юридичних осіб на проведення операцій з продажу іноземної валюти на умовах «форвард». Відповідні зміни затверджені постановою НБУ від 15 січня 2021 року № 3 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», повідомляє пресцентр Національного банку.

«Продовжуючи валютну лібералізацію, Національний банк скасував низку обмежень, подальше застосування яких втратило свою актуальність», - зазначили у НБУ.

Скасовано й заборону на операції фізичних осіб з купівлі та продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард», на операції з купівлі та продажу іноземної валюти та банківських металів на умовах маржинальної торгівлі та на розрахунки в іноземній валюті під час купівлі державних цінних паперів, номінованих у валюті.

Знято заборону на здійснення банками операції на умовах «своп» з фізичними особами-резидентами, якщо перша частина такої операції передбачає продаж клієнту іноземної валюти або банківських металів.

Додатково регулятор дозволив банкам та небанківським фінансовим установам купувати іноземну валюту в населення за безготівкові кошти в гривні через термінали самообслуговування та затвердив порядок проведення відповідних операцій. Зокрема, визначено, що після продажу валюти через платіжні пристрої гривневі кошти зараховуватимуться на власні поточні рахунки фізосіб. Такі операції мають здійснюватися з урахуванням законодавства про фінансовий моніторинг.

Уточнено вимоги до здійснення фізособами переказів коштів у іноземній валюті за межі України та до одержання таких переказів з-за кордону. Відтепер під час здійснення цих операцій фізичні особи зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному застосунку «Дія».

За оцінками Національного банку, відповідні послаблення забезпечать здійснення подальших кроків на шляху валютної лібералізації, а також сприятимуть:

  • розширенню можливостей для бізнесу та фізичних осіб з хеджування валютних ризиків;
  • подальшому розвитку нових послуг, які надаватимуться уповноваженими установами у сфері валютно-обмінних операцій;
  • використанню цифрових документів під час проведення валютних операцій.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що  віднедавна пам’ятні монети можна купити в онлайн-магазині Нацбанку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Владимир Иващук
    Владимир Иващук
    судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...