Як новообрані місцеві ради мають встановлювати ставки податків

10:51, 26 марта 2021
Новообрані ради територіальних громад мають звертатися до ДРС, встановлюючи місцеві податки та збори.
Як новообрані місцеві ради мають встановлювати ставки податків
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Новообрані місцеві ради повинні приймати рішення про встановлення місцевих податків та зборів на 2022 рік вже з урахуванням приєднаних до складу сформованих громад та відповідного збільшення кола суб’єктів господарювання, які будуть сплачувати ці податки. Деталі розповіли у Державній регуляторній службі.

Рішення рад територіальних громад, що увійшли до складу сформованої територіальної громади, якими були встановлені місцеві податки та збори на 2021 рік, діють тільки до закінчення бюджетного періоду.

У відповідь на численні звернення підприємців щодо зобов’язання новообраних місцевих рад оновлювати свої рішення про встановлення місцевих податків з урахуванням приєднання нових територій і нових платників податків ДРС підготувала відповідне роз’яснення.

Так, новообрана рада сформованої територіальної громади, до якої приєдналися інші громади, набуває регуляторних повноважень на приєднаних територіях.

Відповідно місцеві ради зобов’язані планувати, оприлюднювати та обговорювати запровадження нових регулювань або поширення діючих на нові території, дотримуючись вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання.

Проте, підприємці скаржаться, що деякі місцеві ради ухиляються від проходження регуляторної процедури і таким чином порушують вимоги регуляторного законодавства.

Звертаємо увагу на те, що згідно із Податковим кодексом України місцеві ради приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду.

Нагадаємо, що ДРС залучає підприємницьку громадськість у регіонах до роботи консультативно-дорадчих органів з метою забезпечення належної координації дій органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства і підприємництва з питань регуляторної політики та дерегуляції господарської діяльності.

Раніше ми розповідали, чи може платник податків оскаржити в одній скарзі декілька рішень контролюючого органу.

Також відомо, за який період ДПС може проводити документальні перевірки.

Додамо, що в Україні хочуть змінити порядок повернення помилково сплаченого ЄСВ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Шуляк
    Олена Шуляк
    голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Ірина Фаловська
    Ірина Фаловська
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді