12500 грн за свідоцтво про освіту: затримали злочинну групу на підробці документів

18:37, 14 апреля 2021
Міграційна поліція викрила злочинну групу на виготовленні підроблених документів про освіту.
12500 грн за свідоцтво про освіту: затримали злочинну групу на підробці документів
Джерело фото: mvs.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Підроблені документи використовували для працевлаштування за кордоном, а також незаконної легалізації іноземних громадян в Україні. Зловмисники отримували замовлення через спеціально створені вебсайти. Встановлено, що у 2019-2020 роках учасники групи «заробили» понад 26 мільйонів гривень, - повідомляє пресслужба МВС.

У ході розслідування до поліції Львівської області надійшла інформація, зокрема й від Генерального консульства Чеської Республіки у м. Львів, щодо підроблених документів про освіту для отримання довгострокових робочих віз та дозволів на проживання. Встановлено, що Консульство отримало близько 100 заяв на довгострокові візи та дозволи на проживання, до яких заявники додали завідомо підроблені документи про освіту.

З’ясувалося, що до складу злочинної групи, яка діяла на території України, увійшли близько 10 осіб. Серед організаторів – 40-річний киянин, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Більшість учасників групи – мешканці Києва та Київської області.

Для здійснення злочинної діяльності створили кілька вебсайтів, де «клієнти» здійснювали замовлення підроблених дипломів. На сайтах розмістили інформацію про надання платних послуг із виготовлення завідомо підроблених документів про освіту, виданих від імені будь-яких навчальних закладів на території України та за будь-якими спеціальностями/кваліфікаціями/професіями.

Дзвінки від замовників через сайт приймав «оператор». Він надавав інформацію клієнтам про свої послуги, їхню вартість. Після оформлення заявки оброблялися «менеджером», з яким замовники й обговорювали всі деталі. Доставку здійснювали кур’єри зі складу злочинної групи, через поштові відділення або самовивозом у межах Києва. Також до групи були залучені особи, які надавали в користування особисті банківські рахунки для переказу та зняття грошей за «послуги».

Вартість виготовлення завідомо підроблених документів про освіту, датованих до 2000 років складала 7500 гривень, а після 2000 року – 12500 гривень. При цьому для прийняття замовлення в роботу покупець обов’язково сплачує передплату у розмірі 5% від загальної вартості послуг, перераховуючи ці кошти на банківські рахунки зловмисників.

У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що у 2019-2020 роках на свої злочинних діях група збагатилася на 26,1 млн гривень.

Під час обшуків виявлені та вилучені речові докази, зокрема макети та готові підроблені документи, матеріали та техніка для їхнього виготовлення, «чорнові» записи, гроші, мобільні телефони, банківські картки, ноутбуки, флеш-носії тощо.

Наразі триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про підробку ковід-довідок та хто потрапляє під статтю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки