У Національному банку України нагадали про схеми аферистів, за допомогою яких злочинці намагаються виманити гроші і особисті дані у довірчивих українців.
«Тримаємо руку на пульсі та продовжуємо інформувати про актуальні схеми шахрайства у воєнний час», - кажуть у НБУ.
Серед схем, у Нацбанку розповіли про дві актуальні:
Шахраї пропонують нібито посередницькі послуги з отримання гарантованого відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. За такі послуги, просять «комісію».
«Будьте пильними. Пам’ятайте, що виплати гарантованого відшкодування здійснюються лише через банки-агенти Фонду, які підключені до Автоматизованої системи виплат. Перелік банків-агентів за посиланням: https://cutt.ly/pHpddcV
Виплату гарантованого відшкодування можна отримати:
▪️ офлайн, звернувшись до відділення одного з банків-агентів з паспортом та ІПН.
▪️ онлайн. Три банки агенти здійснюються дистанційні виплати: "Приватбанк", "Укргазбанк" та "Південний"», - зауважують експерти.
Це вже кластична схема, яка тим не менш досі є дуже розповсюдженою. Шахраї розсилають SMS-повідомлення клієнтам банків про нібито надходження платежу на рахунок.
«Такі SMS-повідомлення містять фішингові посилання. Не переходьте за посиланнями – через них шахраї можуть заволодіти вашими картковим реквізитами.
Шахрайські посилання також можуть надсилатися з метою викрадення персональних даних та зараження пристроїв вірусом.
Крім SMS, аферисти можуть надіслати шкідливі посилання у месенджер та на e-mail», - зазначають у НБУ.
Крім того, громадянам нагадали про поради, які допоможуть вам уберегтися від фішингу.
Також «Судово-юридична газета» писала, як не стати жертвою аферистів: які схеми використовують шахраї на ринку житла.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.