Как работодателю подать заявление-расчет через вебпортал Пенсионного фонда Украины

20:35, 10 января 2023
Работодатели, которые по определенным причинам не могут воспользоваться электронным кабинетом на веб-портале электронных услуг ПФУ, имеют возможность составить заявление-расчет в бумажной форме и подать его в любой сервисный центр главных управлений ПФУ в областях и городе Киеве.
Как работодателю подать заявление-расчет через вебпортал Пенсионного фонда Украины
Изображение от yanalya на Freepik
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Пенсионный фонд Украины отмечает, что с 1 января 2023 года страховые выплаты в связи с временной потерей трудоспособности и от несчастного случая на производстве осуществляет Пенсионный фонд Украины.

Так, для получения финансирования по больничным работодателю, как и раньше, необходимо подать заявление-расчет, который содержит информацию о начисленных застрахованным лицам средствах.

Форма заявления-расчета осталась неизменной.

Важное изменение для работодателей: подавать заявления-расчеты необходимо в Пенсионный фонд Украины через личный кабинет страхователя на веб-портале электронных услуг.

В ПФУ отмечают, что для того, чтобы сформировать заявление-расчет в электронном виде, пользователю-страхователю нужно иметь доступ в интернет и квалифицированную электронную подпись (КЭП).

«Работодатели, которые по определенным причинам не могут воспользоваться электронным кабинетом на веб-портале электронных услуг Пенсионного фонда Украины, имеют возможность составить заявление-расчет в бумажной форме и подать его в любой сервисный центр главных управлений Пенсионного фонда Украины в областях и г. Киеве», - говорится в сообщении.

В ПФУ подчеркивают, что для подачи заявлений-расчетов в электронном виде работодателям не нужно заключать с Пенсионным фондом Украины отдельный договор.

Пошаговая инструкция по формированию заявления-расчета от ПФУ:

(На языке оригинала)

  • «Крок 1.

Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Натисніть кнопку “Вхід”, ідентифікуйте себе як юридичну особу, підтвердіть вхід за допомогою КЕП та паролю до нього і натисніть кнопку “Увійти”.

  • Крок 2.

В особистому кабінеті страхувальника (у меню зліва) зайдіть у розділ “Заяви-розрахунки” та оберіть кнопку “Створити нову”.

На екрані з’явиться форма заяви-розрахунку, в якій потрібно додати інформацію в зазначені поля. Деякі з них, як-то наприклад, “Код за ЄДРПОУ страхувальника”, система заповнює автоматично.

Якщо пропустити рядок, який є обов’язковим для заповнення, програма позначить поле червоним кольором. 

Важливо!

При заповненні заяви-розрахунку не слід використовувати певні символи, наприклад лапки, які часто зустрічаються в назвах підприємств. Про використання некоректних знаків програма повідомить написом “Поле містить заборонені символи” та позначить рядок червоним кольором.

У рядках “Дата початку періоду, за який включати ЛН (З)” та “Дата закінчення періоду, за який включати ЛН (ПО)” потрібно зазначити той період (з–по), за який до заяви-розрахунку мають потрапити лікарняні (“Готові до сплати”).

Важливо!

Система сама обере у визначеному календарному проміжку (з – по) листки непрацездатності зі статусом Готові до сплати.

Після заповнення усіх необхідних рядків натисніть кнопку “Продовжити”.

  • Крок 3.

Після підвантаження системою готових до сплати листків непрацездатності, на екрані з’являються два додаткових поля: “Додаток про тимчасову непрацездатність” та “Додаток про тимчасову непрацездатність внаслідок нещасного випадку або профзахворювання”, у яких відображені дані лікарняних кожного працівника, що відповідають страховому випадку. У Додатки потрапляють лише ті лікарняні, виплати/частину виплат за якими відшкодовує Пенсійний фонд України. 

Зверніть увагу!

Максимальна кількість листків непрацездатності в одній заяві-розрахунку становить 200 одиниць.

  • Крок 4.

Для того, щоб внести необхідну інформацію по конкретній людині, необхідно натиснути на “олівець” (піктограма ) у полі з прізвищем людини. В додатковому вікні, яке відкривається, деякі рядки будуть заповнені автоматично, а деякі потрібно заповнити вручну. Зокрема, автоматично підтягується інформація про страховий стаж людини (загальний) та про стаж за останні 12 місяців. 

У разі потреби змінити дані про страховий стаж (зокрема, коли не враховано інформацію про стаж, набутий після звітного кварталу), то це можна зробити вручну. Необхідно внести інформацію в усі поля, позначені зірочкою:“*”. 

Аналогічно опрацюйте всі листки непрацездатності, включені до заяви-розрахунку, які будете надсилати до Пенсійного фонду України. 

Коли обов’язкові поля буде заповнено, натисніть кнопку “Зберегти”. Після цього до заяви-розрахунку ще можна вносити зміни. 

  • Крок 5.

Якщо заява-розрахунок оформлена в повній мірі по всіх обраних лікарняних листках, для подальшої роботи оберіть опцію “Сформувати заяву-розрахунок”. Документ відкриється у новому вікні. Його можна завантажити та роздрукувати.  

Підпишіть заяву-розрахунок та відправте до Фонду. 

Важливо!

Оскільки після відправки до Пенсійного фонду України редагування заяви-розрахунку неможливе, перед відправкою перевірте сформований документ! 

Успішність ваших дій по подачі заяви-розрахунку засвідчить повідомлення “Заява розрахунок. Запис збережено та відправлено на розгляд до ПФУ”.

Для коректного завершення роботи із заявою-розрахунком натисніть «Ок». Після виходу з документу можна працювати з іншими сервісами порталу.

Довідково

Перевірити статус лікарняного (прийнятоне прийнятов опрацюванні) можна в розділі Заява-розрахунок, опція Пошук».

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду