Раді пропонують спростити приватизацію державного та комунального майна, яке перебуває у заставі: є умова

12:18, 22 липня 2022
Пропонується дозволити приватизацію державного чи комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу.
Раді пропонують спростити приватизацію державного та комунального майна, яке перебуває у заставі: є умова
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу», серед яких голова комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев, зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7575 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо приватизації державного та комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, яким пропонується дозволити приватизацію такого майна попри перебування у заставі.

Проектом закону пропонується доповнити статтю 92 Податкового кодексу України новим пунктом, встановивши, що у разі відчуження у процесі приватизації державного або комунального майна, яке перебуває у податковій заставі у складі єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства, згода контролюючого органу на відчуження такого майна не вимагається, якщо договором купівлі-продажу об’єкта приватизації передбачено зобов’язання покупця не пізніше шести календарних місяців з дати укладення договору купівлі-продажу повністю погасити податковий борг, у зв’язку з яким виникло право податкової застави.

При цьому державне або комунальне майно, яке відчужується у складі єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства, не звільняється з податкової застави до повного погашення податкового боргу покупцем.

Документом також пропонується визначити, що у разі продажу у процесі приватизації єдиного (цілісного) майнового комплексу державного або комунального підприємства чи інших об’єктів державної та комунальної власності - покупець набуває усіх прав та обов’язків щодо погашення податкового боргу державного або комунального підприємства, що залишився непогашеним станом на дату укладення договору купівлі-продажу.

При цьому передбачено, що у разі погашення покупцем суми податкового боргу у повному обсязі та у визначений договором купівлі-продажу строк, однак не пізніше шести календарних місяців з дати укладення договору купівлі-продажу, штрафні санкції і пеня, передбачені статтями 124 і 129 цього Кодексу, на такі сплачені суми не застосовуються (не нараховуються), а застосовані (нараховані) підлягають анулюванню.

У зв’язку із запропонованими змінами до Податкового кодексу України Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» пропонується доповнити положенням про те, що згода контролюючого органу на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, не вимагається у випадках, встановлених Податковим кодексом України.

Як повідомляла «Судово-юридична газета» лідер партії «Слуга народу» Олег Шуляк наголошує на необхідності відновлення приватизації. До цього Верховна Рада схвалила законопроєкт, який передбачає спрощення приватизаційних процесів.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Автор Ярослав Конощук.

 

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва