У «Слузі народу» віришили перезапустити приватизацію

09:42, 21 липня 2022
Олена Шуляк про законопроект щодо спрощення приватизації: прийняття законопроєкту також запустить приватизацію арештованих активів.
У «Слузі народу» віришили перезапустити приватизацію
Фото: Слуга народу
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Україні потрібно відновити приватизацію, адже це дозволить забезпечити умови для роботи бізнесу, створити робочі місця та зробити економічне життя країни більш ефективним.

Про це розповіла голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Вона пояснила, що наразі у країни є держактиви, старі об’єкти, які занепадають без належної модернізації та простоюють без належного застосування і які можна перетворити у ефективні виробничі потужності. Водночас є тисячі підприємств, які змушені переносити своє виробництво, тікаючи з зони бойових дій, і потребують приміщень. Тож за правильного підходу нових власників старі об’єкти можна перетворити у ефективні виробничі потужності за допомогою процедури приватизації.

«Сьогодні не має бути питання, чи потрібно відновити приватизацію. Позитивні зміни завжди на часі. Це ультимативне рішення, якого потребує як бізнес, так і сама держава. В умовах війни це запорука відновлення та появи тисяч робочих місць, зростання економіки та підтримки внутрішнього виробництва», – наголосила народна депутатка «Слуги Народу».

Відновити приватизацію, яка була зупинена через війну, дозволить ухвалення законопроєкту № 7451, що був розроблений депутатами спільно з Фондом держмайна.

«Документ дозволить не просто перезапустити приватизацію, а покращити процедури й підлаштувати процес під умови воєнного стану. Для бізнесу все стане швидше та ще простіше. Насамперед законопроєкт передбачає спрощення застарілих процедур та цифровізацію. Усі документи можна буде підписати в електронному вигляді. У минулому залишаться й рудименти, на кшталт друкованої газети, яка була необхідною для оголошення аукціонів. Уся інформація про обʼєкти давно доступна онлайн», – сказала Олена Шуляк.

Більше того, переможці аукціонів приватизації тепер зможуть переоформити дозволи та ліцензії, наявні в єдиних майнових комплексах. Зараз це доводиться робити з нуля, іноді на це йдуть місяці, зауважила політик.

Прийняття законопроєкту також запустить приватизацію арештованих активів.

Передбачається, що до нового власника разом з активами переходитимуть і борги, й арешти. Погашення боргів – обов’язкове для нового власника, без такого погашення арешти зняти неможливо. Отже, кредитори отримають, здавалося б, повністю втрачені кошти, а покинуті активи – нове життя. А в державний бюджет ще й надійдуть кошти від приватизації, повідомила Олена Шуляк.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших події.

Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Telegram канал Sud.ua
Нестандартний підхід до поділу майна та отримання аліментів при розлученні – прямий ефір
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Антоніна Славицька
    Антоніна Славицька
    народний депутат України, кандидат юридичних наук
  • Віталій Зуєв
    Віталій Зуєв
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Палюх
    Наталія Палюх
    суддя Залізничного районного суду м. Львова
  • Світлана Таран
    Світлана Таран
    суддя Південно-західного апеляційного господарського суду