Рада схвалила зміни до закону про судоустрій щодо повноважень з’їзду суддів і проект про відбір суддів КСУ за основу

15:29, 6 вересня 2022
З’їзд суддів України отримає повноваження визначати одну особу до складу Дорадчої групи експертів, які перевірятимуть кандидатів до Конституційного Суду України.
Рада схвалила зміни до закону про судоустрій щодо повноважень з’їзду суддів і проект про відбір суддів КСУ за основу
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

6 вересня Верховна Рада схвалила за основу законопроект 7663 про внесення зміни до статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо уточнення повноважень з’їзду суддів України. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Авторами законопроекту виступають члени Комітету Верховної Ради з питань правової політики, включно з його головою Денисом Масловим.

Так, пропонується внести зміни до статті 129 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та надати повноваження з’їзду суддів України визначати особу до складу Дорадчої групи експертів відповідно до Закону України «Про Конституційний Суд України».

Даний проект нерозривно пов’язаний із законопроектом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах 7662.

Його 6 вересня також схвалено за основу.

Відповідно до змін створюється Дорадча група експертів «з метою сприяння органам, що призначають суддів Конституційного Суду, у оцінці моральних якостей і рівня компетентності у сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду».

Дана група визначатиме список кандидатів на крісло КСУ, яких потім включатимуть до бюлетеня для голосування на з'їзді суддів.

Дорадча група діє у складі 6 членів, які обираються безстроково та беруть участь в її роботі на громадських засадах.

До складу Дорадчої групи входять:

1) одна особа, визначена Президентом України;

2) одна особа, визначена Верховною Радою України;

3) одна особа, визначена з’їздом суддів України;

4) одна особа, визначена Венеційською комісією;

5) дві особи, визначені міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх 5 років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції.

Детальніше про новий порядок відбору і призначення суддів, запропонований цим законопроектом, раніше писала «Судово-юридична газета» (за посиланням).

Також ми писали про позицію МЗС, яке вважає, що не має права формувати перелік міжнародних організацій для конкурсів до органів судової влади, у тому числі до Конституційного Суду України (детальніше тут).

Як раніше писала «Судово-юридична газета», спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю ЛБ розповів, що бажає, аби до Конституційного Суду України «заходили нові люди, відповідно до нових процедур». За його словами, «буквально в найближчі півроку-рік в дуже багатьох членів Конституційного суду збігають повноваження».

Такі нові процедури передбачені законопроектом 7662.

А за словами голови Комітету ВР з питань правової політики Дениса Маслова, «діяльність КСУ має бути більш передбачуваною».

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Сергій Воловик
    Сергій Воловик
    голова Сумського окружного адміністративного суду
  • Едуард Смілянець
    Едуард Смілянець
    суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду