Апарат Верховного Суду скоротять на 30%, хочуть скоротити і помічників суддів: ЩО ВІДОМО

17:05, 14 вересня 2022
Заробітна плата працівників апарату Верховного Суду зменшиться на 20%.
Апарат Верховного Суду скоротять на 30%, хочуть скоротити і помічників суддів: ЩО ВІДОМО
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У Верховному Суді готується значне скорочення апарату Суду, загальна чисельність якого зараз становить близько 1500 осіб.

Як стало відомо «Судово-юридичній газеті», від джерел у комітетах Верховної Ради, які відповідають за бюджетний процес, скорочення апарату Верховного Суду відбудеться приблизно на 30% його чисельності, тобто під скорочення потраплять близько 450 працівників апарату Верховного Суду.

Фактично скорочення торкнуться кожного касаційного суду та центрального апарату Верховного Суду.

Наприклад, передбачається скоротити одного із двох помічників кожного судді Верховного Суду.

Також у Верховній Раді вважають, що з урахуванням зниження кількості справ, що надходять на розгляд касаційних судів під час агресії РФ, судді Верховного Суду зможуть обійтись і одним помічником.

Зазначимо, що таке масштабне скорочення апарату Суду насамперед зумовлене необхідністю загальної економії бюджетних коштів — планується, що бюджет Верховного Суду на 2023 рік становитиме трохи більше 1 млрд гривень, тоді як бюджет Суду на 2022 рік становив понад 1,5 млрд гривень.

Щодо працівників апарату Верховного Суду, які успішно переживуть скорочення, то їх заробітна плата значно зменшиться — приблизно на 20%.

Тобто заробітна плата працівників апарату Суду, які отримували, наприклад, 20 тис. гривень на місяць, скоротиться до 16 тис. гривень.

Щодо прогнозованого скорочення апарату Верховного Суду «Судово-юридична газета» вже звернулася із запитом до Верховного Суду.

Автор: В'ячеслав Хрипун

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Telegram канал Sud.ua
Закон про посилення мобілізації: військовий облік та інші зміни для українців за кордоном
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Володимир Мельничук
    Володимир Мельничук
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду