У Печерському районному суді Києва повідомили, що не мають ніякого стосунку до виїзду за кордон Михайла Маймана.
Нагадаємо, Михайло Майман – ветеран АТО, який у березні 2022 він став командиром добровольчого формування 14 територіальної громади Києва «Архангела Михайла». Як повідомляло «РБК-України», у вересні 2022 року силами спецназу Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Нацполіції України його було затримано.
«Днями на YouTube каналі Espreso.TV вийшов відео сюжет, у якому було поширено недостовірну інформацію щодо діяльності суду та судових рішень слідчого судді Хайнацького Є.С. у кримінальному провадженні за підозрою особи у привласненні вогнепальної зброї під час воєнного стану.
Нібито суд дозволив підозрюваному не виконувати процесуальні обов’язки, скасував запобіжний захід, чим сприяв особі виїхати за кордон.
Така інформація абсолютно не відповідає дійсним обставинам судового розгляду, а автори сюжету помилково трактують вочевидь незрозумілі їм речі та вводять в оману глядачів і підписників.
В дійсності, підозрюваний вже був відсутній на час розгляду справи судом, а його адвокат, окрім першого, навіть не з’явився в жодне з наступних трьох судових засідань у справі 04, 05 та 07 листопада 2022 року.
Не дуже зарадили і слідчий з прокурором, які подали клопотання до суду 03.11.2022 - за два дні до закінчення строку дії обов’язків підозрюваного 05 листопада 2022 року.
Попри такі обмеження у часі суд вживав всіх можливих процесуальних заходів, щоб вчасно розглянути справу, кожного дня з 03.11.2022 призначав судові засідання, вдався навіть до приводу підозрюваного під конвоєм до суду, який так і не змогли виконати правоохоронні органи. Обставини неявки підозрюваного та його захисника в судове засідання детально викладені у судовому рішенні», - зазначив Печерський районний суд.
«Однак закон дає можливість продовжити дію процесуальних обов’язків виключно до закінчення їх дії, - це природно, адже, неможливо продовжити те, що закінчилось. І тільки в присутності підозрюваного та його захисника, про що були обізнані останні і вочевидь зловживаючи використали це на свою користь.
Суд відмовив у задоволенні клопотання прокурора у зв’язку з закінченням строку дії обов’язків. Проте, за законом в таких випадках грошова застава залишається діяти, внесені підозрюваним грошові кошти залишаються на рахунку держави і підлягають зверненню в її дохід за клопотанням прокурора.
А щодо підозрюваного, який порушив запобіжний захід і незаконно виїхав за кордон під час мобілізації, суд у його відсутність може обрати інший запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, якщо з таким клопотанням звернеться прокурор у кримінальному провадженні.
Тож, вкотре нагадуємо, шановна журналістська спільнота, якщо маєте намір виконувати свою функцію і об’єктивно інформувати суспільство, краще звертайтеся до прес-служби суду за роз’ясненням юридичних дефініцій. За законом судді особисто не можуть коментувати свої судові рішення, тим більш, у кримінальному провадженні, де охороняється тайна слідства», - підкреслили у суді.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.