НАЗК склало ще один протокол на очільника Конституційного Суду Сергія Головатого і попереджає, що він може бути звільнений з посади

16:55, 18 січня 2024
У НАЗК повідомляють, що склали протокол на очільника Конституційного Суду Сергія Головатого і кажуть, що його можуть звільнити, але не пояснюють деталі.
НАЗК склало ще один протокол на очільника Конституційного Суду Сергія Головатого і попереджає, що він може бути звільнений з посади
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що склало ще протокол на виконуючого обов’язки Голови Конституційного Суду Сергія Головатого і його навіть можуть «звільнити з посади». Дії очільника КСУ кваліфіковано за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

«Якщо суд визнає посадовця винним, то йому загрожує покарання у вигляді штрафу, а також можливого внесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Дії судді можуть бути розцінені як вчинення ним істотного дисциплінарного проступку, у зв’язку з чим суддя може бути звільнений з посади», зазначає НАЗК.

Деталі у НАЗК не пояснили, лише зазначивши, що йдеться про «конфлікт інтересів».

«Так, на розгляд до КСУ надійшла скарга, у якій заявник зазначав, що Сергій Головатий вніс завідомо недостовірні відомості до ухвали суду та наполягав на його звільненні.

Не бажаючи виносити зазначене звернення на розгляд спеціального пленарного засідання КСУ, звідки воно могло потрапити до комісії з питань регламенту та етики КСУ (на підставі висновку якої Головатий міг бути звільнений), він запропонував вказане звернення до розгляду у порядку денному звичайного засідання. Процедура такого засідання не передбачає можливості скерувати звернення до вказаної комісії. Таким чином, будучи наділеним повноваженнями в.о. керівника КСУ, Головатий убезпечив себе від можливої подальшої перевірки власних дій, за наслідками якої міг бути звільненим», - вказало НАЗК.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що Голосіївський районний суд міста Києва 2 січня 2024 року визнав Сергія Головатого винним у вчиненні адміністративного правопорушення та зобов’язав його сплатити штраф 1700 грн.

Як випливає з рішення суду і повідомлення НАЗК, Сергій Головатий не виконав припис НАЗК від 12 жовтня 2023 року, а саме – не надав від КСУ інформації та копій документів, що вимагались у запиті НАЗК від 14 вересня 2023 року.

Так, НАЗК направило запит до КСУ, у якому просило надати копії документів, що підтверджують скликання 25 липня 2023 року засідання КСУ з розгляду звернення особи від 22.06.2023 року та/або листа Офісу Президента України від 27.06.2023 року, а саме: порядку денного, стенограми засідання, протоколу засідання, постанови про розгляд звернення, прізвищ присутніх суддів, результатів голосування, відомостей про те, хто здійснював головування на засіданні, хто брав участь у обговоренні питання, ким був підготовлений проект постанови, що прийнятий за результатом розгляду звернення.

Керівник Секретаріату КСУ Віктор Бесчастний, розглянувши вказаний запит, відмовив у наданні частини документів, зокрема відомостей про те, хто здійснював головування на засіданні, хто брав участь у обговоренні питання, ким був підготовлений проект постанови, що прийнятий за результатом розгляду звернення, посилаючись на безпідставність зазначених вимог.

12.10.2023 року НАЗК внесло припис Сергію Головатому щодо усунення порушення вимог ст. 12 ч. 8 Закону шляхом надання КСУ інформації та копій документів, що вимагалися у запиті. Однак він цей припис не виконав.

Натомість, 27 жовтня 2023 року вказаний припис було розглянуто працівниками Секретаріату КСУ, якими НАЗК було повідомлено про те, що вказаний припис оскаржується у встановленому законом порядку, а також зазначено про те, що НАЗК не вноситься припис з питань, які безпосередньо стосуються здійснення суддею КСУ, у зв`язку з чим підлягає відкликанню.

Адвокат Сергія Головатого звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-46 ч. 1 Кодексу про адміністративні правопорушення. Вказав, що обставини, викладені в протоколі, стосуються документів та інформації щодо конкретного конституційного провадження, а саме: справи № 2-1/2023(125/23) за конституційним зверненням 49 народних депутатів України про надання висновку щодо відповідності Конституції України Угоди між Україною та рф з питань перебування Чорноморського флоту рф на території України від 21 квітня 2010 року, а не встановленого порядку управління, як це визначено в ст. 9 ч. 1 КУпАП.

Зазначив, що дії НАЗК, а саме – направлення запиту, внесення припису, складання протоколу, є порушенням принципу незалежності у діяльності КСУ як інституції та гарантій незалежності суддів Конституційного Суду України, у зв`язку з чим суддя Сергій Головатий надіслав обґрунтовану відмову від підписання складеного відносно нього протоколу, у якій детально викладено обставини щодо незаконності проведення моніторингу та контролю, перевищення повноважень НАЗК під час їх здійснення, втручання в діяльність КСУ та його суддів, порушення гарантій незалежності суддів.

Як вказав адвокат, зазначені «моніторинг та контроль» були штучно розпочаті НАЗК щодо судді КСУ Сергія Головатого «без законних для того підстав і фактично стосувались його діяльності як судді-доповідача в конституційному провадженні по справі № 2-1/2023(125/23)».

Крім того, припис НАЗК не вноситься з питань, які безпосередньо стосуються здійснення суддею правосуддя, а також здійснення суддею КСУ конституційного провадження.

Автор: Наталя Мамченко 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду