Який порядок відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі

19:46, 19 квітня 2023
Спеціалісти повідомили, як реалізувати своє право звернутися до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження під час війни.
Який порядок відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі
Зображення: freepik.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

До фахівців звернулась жінка, яка вирішила укласти шлюб, але, як виявилося, юридично не може це зробити, оскільки рішення про розірвання шлюбу з попереднім чоловіком не внесено до Єдиного державного реєстру судових рішень. Оскільки, матеріали даного судового провадження залишились у зоні активних бойових дій, юристи порадили подати до суду заяву про відновлення судового провадження.

Як реалізувати своє право звернутися до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження під час війни, розповіли у Координаційному центрі з надання правової допомоги.

«Дане питання регулюється ст. ст. 488, 489 Цивільного процесуального кодексу України», – зазначає фіхівець, – «заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду в письмовій формі із зазначеною інформацією:

  • про відновлення якого судового провадження або якої його частини просить заявник;
  • які особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові, за його наявності, для фізичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб); ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб – громадян України – якщо відповідні дані відомі заявникові
  • номери засобів зв’язку учасників судового процесу (телефон, факс, засоби електронного зв’язку, офіційна електронна адреса тощо) – якщо вони відомі заявникові;
  • наявні у заявника відомості про обставини втрати судового провадження, місцезнаходження копій матеріалів провадження або даних стосовно таких копій;
  • документи, відновлення яких заявник вважає необхідним і з якою метою».

Фахівець зазначив, що по даній категорії справ метою відновлення втраченого судового провадження може бути:

  • одержання завіреної копії судового рішення;
  • виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні;
  • апеляційне чи касаційне оскарження судового рішення;
  • скасування заходів забезпечення позову;
  • вирішення питань, пов’язаних із зверненням судового рішення до виконання тощо.

«Отже, на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення втраченого судового провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити», - сказано у повідомленні.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Сьогодні день народження святкують
  • Руслан Жук
    Руслан Жук
    суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду
  • Елла Катаєва
    Елла Катаєва
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Оксана Блажівська
    Оксана Блажівська
    суддя Господарського суду міста Києва