Позика авто у фізособи: хто сплачує податкові зобов’язання

22:59, 19 січня 2024
Договір позички авто, в якому хоча б однією стороною є фізична особа, підлягає нотаріальному посвідченню.
Позика авто у фізособи: хто сплачує податкові зобов’язання
Джерело фото: rv.tax.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Головне управління Державної податкової служби у Вінницькій області нагадує громадянам про оподаткування угод щодо позики транспортних засобів.

Відповідно до статті 827 Цивільного кодексу України (ЦКУ), договір позики транспортного засобу повинен бути у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, якщо хоча б одна зі сторін – фізична особа.

У контексті оподаткування доходів, які плата за користування позиченим транспортним засобом, регулюються Податковим кодексом України (ПКУ). Згідно з пунктом 164.2 статті 164 ПКУ, такий дохід вважається додатковим благом і підлягає оподаткуванню на загальних підставах, якщо він не відшкодовується відповідно до закону за рахунок бюджету чи не звільняється від оподаткування згідно з розділом IV ПКУ.

Таким чином, фізичні особи, які укладають договори позики транспортних засобів, повинні враховувати податкові наслідки цих угод і вчасно здійснювати сплату податків, якщо така оплата передбачена відповідним законодавством.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України