Законопроєкту про можливість укласти угоду зі слідством про визнання винуватості щодо корупційних злочинів уже надають оцінку в Європейській комісії. Документ відповідає світовій практиці.
Про це сказала віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пише «Інтерфакс-Україна».
Вона зазначила, що акт уже проходить оцінку ЄК у рамках звіту про розширення та буде доопрацьований у разі коментарів до нього та закликала «не піддаватися маніпуляціям».
Стефанішина наголосила, що підвищення ефективності укладення угод зі слідством передбачає Державна антикорупційна програма на 2023-2025 роки, Ukraine Facility Plan, а також звіт у межах Пакета розширення. Це, за словами міністерки, означає, що законопроєкт справді є частиною плану реформ, узгодженого з європейськими партнерами.
«Угоди про визнання винуватості є дуже поширеною світовою практикою. Ця практика є вже і в Україні. Однак чинний механізм малоефективний, що відзначено в оцінках міжнародних експертів», — додала вона.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», ідея прийняття закону щодо змін в процедурі звільнення корупціонерів від тюрми через угоди зі слідством – це вимога міжнародних партнерів. Однак сам формат звільнення – предмет дискусій.
Це підтвердив і глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.