У четвер, 13 лютого, у Брюсселі розпочалися двосторонні зустрічі представників України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 9 «Фінансові послуги», що належить до Кластеру 2 «Внутрішній ринок». Про це повідомив Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної.
Двосторонні зустрічі в межах скринінгу є невідʼємною частиною переговорного процесу вступу країни до Європейського Союзу.
Участь з української сторони у форматі оффлайн та онлайн беруть представники Національного банку України, зокрема перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, заступники голови Національного банку Сергій Ніколайчук та Олексій Шабан, Людмила Снігурська, головний бухгалтер – директор Департаменту бухгалтерського обліку НБУ, а також представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
Українські представники відзначили відданість приведенню національного законодавства у відповідність до права ЄС, а також непохитну прихильність держави європейській інтеграції.
Як зазначено на зустрічі, Україна має всі необхідні передумови для досягнення цієї мети: створено ефективний механізм співпраці між Урядом, Парламентом, центральним банком та іншими зацікавленими сторонами; до того ж, триває робота над посиленням спроможності впроваджувати необхідні реформи.
Окремо представники української делегації відзначили постійну підтримку ЄС Україні через поточні та заплановані спільні проєкти та програми.
Протягом 2 днів, 13 та 14 лютого, українська делегація представить доповіді, які охоплюють такі питання: банківські та фінансові конгломерати; інфраструктура фінансових ринків; ринки цінних паперів та інвестиційні послуги; страхування; стале фінансування; цифрові технології.
Законодавство ЄС у сфері фінансових послуг містить правила, що регулюють створення, діяльність та нагляд за фінансовими установами у сферах банківської справи, страхування, додаткового пенсійного забезпечення, інвестиційних послуг та ринків цінних паперів.
Як раніше повідомляла «Судово-юридична газета», у межах вступу до ЄС Україна продовжує активну роботу над трьома дорожніми картами у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій. Також було оприлюднено проект Дорожньої карти у сфері верховенства права.
Фото: eu-ua.kmu.gov.ua
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.