У розпачі від втрати зв’язку з близькою людиною, рідні часто звертаються до соціальних мереж, публікуючи інформацію про зниклих безвісти військовослужбовців. Проте такі дії можуть серйозно нашкодити. Особливо, коли це стосується військових.
У Координаційному центрі з надання безоплатної правової допомоги роз’яснили, чому не варто публікувати у соціальних мережах дані зниклих безвісти військовослужбовців.
Що не можна робити:
▪️ Виставляти фото зниклого/ї у військовій формі в соцмережах.
▪️ Називати військову частину чи батальйон.
▪️ Вказувати точну останню локацію зниклого.
▪️ Тегати його/її профіль у соцмережах.
▪️ Повідомляти ці відомості стороннім людям.
Чому це не можна робити:
▪️ Якщо військовий/а у полоні, то може розповісти зовсім іншу історію. Ваші відомості можуть коштувати йому життя.
▪️ Він/вона може вдавати цивільного та намагатися вийти з оточення в цивільному одязі.
▪️ Розкриття позицій підрозділу зниклого/ї може загрожувати його/її побратимам.
Обережно – шахраї:
Детальна інформація про зниклого/лу у групах пошуку в соцмережах, може привернути увагу шахраїв.
Вони обіцяють за винагороду надати інформацію про зниклих або ж посприяти швидшому внесенню полонених у списки обміну. А після отримання грошей зникають.
Випадки шахрайства вже були:
Так, на Миколаївщині вже є вирок суду по жінці, яка адмініструвала групи з пошуку зниклих у Facebook та Viber. В суді було доведено 76 епізодів, в яких вона виманила з рідних зниклих військових майже 270 тисяч гривень.
Куди звертатися:
Для пошуку зниклих та щодо обміну полонених варто звертатися лише до уповноважених державою органів. Їхні послуги безоплатні. Якщо вам пропонують заплатити за «сприяння» – зверніться до поліції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.