В небі над Україною помітили рідкісне явище «Сяйво да Вінчі»: фото і відео

09:08, 22 травня 2023
Сяйво да Вінчі є дивовижним явищем, яке дозволяє спостерігати на Місяці не лише його яскравий бік, а й таємничу темну сторону, яка інакше була б невидимою.
В небі над Україною помітили рідкісне явище «Сяйво да Вінчі»: фото і відео

21 травня українці змогли побачити рідкісний феномен «сяйво да Вінчі» або попелясте свічення Місяця. Це явище унікальне – воно зустрічається раз на 10 років. Фото та відео ширяться в мережі.

Сяйво да Вінчі, або також відоме як попелясте сяйво на Місяці, є ефектом, при якому можна спостерігати не тільки яскраву освітлену частину Місяця, але і її темну поверхню, яку підсвічує світло, що відбивається від Землі.

Візуально це проявляється у вигляді яскравого тонкого серпа Місяця, що супроводжується слабко освітленим іншим колом. Такий ефект виникає через розсіяння сонячного світла в атмосфері Землі, яке потім відбивається на Місяць. Це відбите світло проникає у темну частину Місяця, створюючи ефект земного сяйва.

Воно є дивовижним явищем, яке дозволяє спостерігати на Місяці не лише його яскравий бік, а й таємничу темну сторону, яка інакше була б невидимою.

Сяйво да Вінчі було описано Леонардо да Вінчі в XVI столітті. Він припустив, що це світіння виникає завдяки світлу, відбитому поверхні земних океанів. Дослідник вважав, що це відображене світло досягає Місяця і створює фантомне зображення на його темному боці.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Viber та Telegram.
Микола Хавронюк чи Олег Рожнов: з’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя, онлайн
Микола Хавронюк чи Олег Рожнов: з’їзд науковців обирає члена Вищої ради правосуддя, онлайн
Сьогодні день народження святкують
 • Нінель Маринчак
  Нінель Маринчак
  суддя Вищого адміністративного суду України
 • Тетяна Балась
  Тетяна Балась
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Світлана Корой
  Світлана Корой
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Олеся Чудак
  Олеся Чудак
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Лариса Швецова
  Лариса Швецова
  суддя Харківського апеляційного суду, член Вищої ради правосуддя у 2018-2022 рр.