Автофіксація порушень ПДР: як водії намагаються оскаржити дані приладів

22:14, 2 августа 2020
Дехто з водіїв намагається довести судам, що прилади, якими користуються поліцейські – без пломби і їх покази сумнівні. Втім, суди піддають сумнівам такі відомості.
Автофіксація порушень ПДР: як водії намагаються оскаржити дані приладів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З початку 2020 року українські суди розглянули сотні адміністративних справ, коли любителі швидкості намагалися оскаржити свої штрафи, передає «Сьогодні».

Мова йде не тільки про фіксацію порушення за допомогою камер, але і за допомогою приладів TruCam. У матеріалах більшості таких справ сказано, що водії розганяються в межах міст до 90-97 км/год, хоча швидкість не повинна перевищувати 50 км/год. Як виявилося, дехто з водіїв намагається довести судам, що прилади, якими користуються поліцейські – без пломби і їх покази сумнівні. Втім, суди піддають сумнівам такі відомості.

У свою чергу, днями поліція заявила, що збільшила кількість ділянок, на яких буде використовувати лазерні вимірювачі швидкості.

Втім, до кінця року в Україні планують в 6 разів збільшити кількість камер автофіксації порушень. Зараз їх встановлено 50 штук, але планується, що до кінця року завдяки місцевій владі з’явиться ще 250. За цей час деякі з камер зафіксували лихачів-“рекордсменів”. Як виявилося, в Україні не рідкість, коли водії розганяються до 227 км/год.

При всьому цьому одним з найскандальніших питань залишається те, що штрафують власника авто, а не того, хто був за кермом. Як роз’яснили копи, щоб повідомлення приходило саме порушнику, власник повинен зареєструвати факт передачі автомобіля в користування іншій особі.

У планах “розширення завдань” для камер автофіксації є і те, що система нових камер почне фіксувати не тільки перевищення швидкості, але і порушення правил паркування, й інші порушення.

Але навіть той факт, що кількість порушень ПДР значно зменшилася в місцях розстановки камер – вже говорить про те, що певна профілактична мета досягнута.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд зобов’язав патрульну поліцію сплачувати судовий збір при оскарженні судових рішень.

Також ми писали, як працює система фіксації перевищення швидкості і які питання виникають.

Додамо, у столиці встановили відеофіксацію порушень ПДР.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Сегодня день рождения празднуют
  • Павло Григорович
    Павло Григорович
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва