У Мін’юсті розповіли про законопроект щодо примусового виконання судових рішень

08:20, 10 сентября 2020
Розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень та рішень інших органів».
У Мін’юсті розповіли про законопроект щодо примусового виконання судових рішень

Протягом пів року роботи нового Уряду вдалося зробити рішучі кроки у сфері примусового виконання судових рішень  розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень та рішень інших органів». Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції.

«Проектом Закону передбачається запровадження єдиного підходу до стягнення виконавчого збору та основної винагороди приватного виконавця, унормування та удосконалення порядків здійснення перевірок діяльності приватного виконавця та притягнення його до дисциплінарної відповідальності, визначення порядку виконання кількох рішень про стягнення коштів з одного боржника різними виконавцями», — пояснив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Крім того, за словами заступника, законопроект дозволяє підвищити рівень виконання судових рішень щодо неповнолітніх, оскільки передбачено кілька новацій:

 • виконавцю буде надано право виносити постанову щодо застосування до боржника приводу у разі, якщо боржник без поважних причин не з’явився за викликом виконавця;

 • державному виконавцю буде надано право самостійно встановлювати тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України у разі невиконання ним рішення про встановлення побачення з дитиною;

 • удосконалюється порядок виконання рішень зобов’язального характеру, в тому числі рішень про зобов’язання боржника забезпечити спілкування стягувача з дитиною.

«Наша мета — максимально підвищити рівень виконання судових рішень у таких дуже чутливих справах, що стосуються неповнолітніх дітей», — зазначив Андрій Гайченко.

Він також проінформував, що за 6 місяців роботи нової урядової команди органами державної виконавчої служби було стягнуто 3,2 млрд грн аліментних платежів на користь 390 тисяч дітей. Ще 1,1 млрд грн — на користь держави. Усього протягом березня-серпня 2020 року за виконавчими документами, які перебували на виконанні, органами ДВС стягнуто 10,1 млрд грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Кравцив
  Олег Кравцив
  судья Львовского окружного административного суда
 • Любовь Калиниченко
  Любовь Калиниченко
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Дмитрий Луспеник
  Дмитрий Луспеник
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда, секретарь Пленума Верховного Суда
 • Татьяна Гребенюк
  Татьяна Гребенюк
  судья Хозяйственного суда Харьковской области, член Рады судей Украины
 • Елена Истомина
  Елена Истомина
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...