У середу, 19 травня, згідно з порядком денним, відбудеться чергове пленарне засідання п’ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується розглянути проекти постанов про скасування рішень Верховної Ради про прийняття у другому читанні та в цілому проектів законів «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» і «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Про це свідчать дані на сайті парламенту.
Ряд законопроектів планується розглянути у першому читанні, зокрема:
- «Про внесення змін до статті 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо врегулювання окремих питань соціального захисту медичних працівників, постраждалих від коронавірусної хвороби (COVID-19)», №5415;
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків», № 4546;
- «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від організації та проведення азартних ігор», № 2713, 2713-1, 2713-2, 2713-3, 2713-д;
- «Про дерадянізацію законодавства України», №4284;
- «Про Службу військового капеланства», №4626;
- «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами», №4568;
- «Про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям», №5123, 5123-1.
Також у порядку денному розгляд проектів законів у другому читанні, серед яких:
- «Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо ввезення пестицидів на митну територію України», №2289;
- «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», №4107;
- «Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України"», №3403.
Планується розглянути проекти постанов про утворення тимчасових слідчих комісій Верховної Ради: з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та нанесення шкоди національним інтересам України, а також з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України.
Окрім того, на цей день заплановано розгляд ряду ратифікаційних законопроектів, а також постанов щодо встановлення меж і перейменувань населених пунктів.
14:12 Головуючий закрив пленарне засідання.
14:11 Народні депутати 252 голосами «за» підтримали проект Постанови №5243.
13:30 За результатами голосування законопроект №5068 245 голосами прийнято за основу.
Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Петро Порошенко. У заяві йшлося про створення ТСК по так званій справі «вагнерівців».
Він заявив, що монобільшість понад рік перешкоджає створенню такої комісії, не надаючи своїх представників до її складу.
Петро Порошенко закликав народних депутатів об’єднатися і підтримати створення цієї комісії.
Головуючий оголосив до розгляду проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та нанесення шкоди національним інтересам України №4105.
Проект Постанови доповів її автор народний депутат Роман Костенко. Він зазначив, що метою створення ТСК є повна та неупереджена перевірка оприлюднених у засобах масової інформації фактів щодо можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами «приватної військової компанії Вагнера» та нанесення шкоди національним інтересам України.
Проект Постанови передбачає утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами "приватної військової компанії Вагнера" та нанесення шкоди національним інтересам України.
Також проектом Постанови визначається склад цієї Тимчасової слідчої комісії, її завдання, термін роботи та термін заслуховування її звіту про виконану роботу.
Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді визначитися щодо проекту Постанови (реєстр. №4105) шляхом голосування з урахуванням зауважень Комітету.
Народні депутати взяли участь в обговоренні проекту постанови.
За результатами голосування проект Постанови №4105 набрав 97 голосів і не був прийнятий.
Народні депутати розглянули ще один проект постанови про утворення ТСК.
Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України №5243 доповів народний депутат Давид Арахамія.
Головним завданням Тимчасової слідчої комісії є вивчення та розслідування фактів щодо можливого надання представниками державної влади України та іншими особами державі-агресору допомоги в протиправній діяльності проти України, а також виявлення та попередження загроз суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України.
Метою є встановлення фактів щодо можливих протиправних дій представників державної влади України, спрямованих на співпрацю з державою-агресором та іншу антиукраїнську діяльність.
Давид Арахамія зазначив, що прийняття цього проекту Постанови забезпечить здійснення розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, спрямованих на співпрацю з державою-агресором, задля підриву суверенітету, територіальної цілісності, обороноздатності, державної економічної чи інформаційної безпеки України в період збройного конфлікту. Наслідками прийняття проекту Постанови Верховної Ради України буде виявлення та попередження загроз національним інтересам та безпеці України.
Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді України розглянути зазначений проект Постанови з урахуванням зауважень Комітету та пропозиції щодо уточненої редакції проекту Постанови (реєстр. №5243) і прийняти рішення відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України.
13:27 Народні депутати внесли зміни до порядку денного засідання і розпочали розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя №5068.
Законопроект доповів Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.
Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №5068 за основу.
13:17 Народні депутати під час обговорення зазначали, що підтримають законопроект у першому читанні за умови його доопрацювання до другого читання.
За результатами голосування законопроект №5230 прийнято за основу 285 голосами «за».
13:14 Голова підкомітету Комітету з питань освіти, науки та інновацій Олена Лис доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №5230 за основу.
Олена Лис також повідомила, що Комітетом отримано експертні висновки на проект від відповідних центральних органів виконавчої влади, зокрема від Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Міністерства розвитку громад та територій, які підтримують законопроект з урахуванням уточнень терміну «оренда» в контексті передачі в тимчасове користування майна (у тому числі земель) закладів освіти та терміну «освітні потреби» в частині дотримання принципу правової визначеності, уникнення можливих різнотлумачень і труднощів у практичному застосуванні відповідної норми.
13:08 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості №5230 доповідає народний депутат Наталія Піпа.
Вона зазначила, що законопроект розроблений з метою закріплення на рівні закону можливості для ОТГ ефективно розпоряджатися майном ліквідованих комунальних навчальних закладів середньої освіти, що знаходяться у сільській місцевості.
Наталія Піпа запропонувала прийняти законопроект, що дозволить на законодавчому рівні закріпити можливості для об’єднаних територіальних громад ефективно розпоряджатися майном ліквідованих комунальних навчальних закладів середньої освіти, що знаходяться у сільській місцевості, зокрема, використовувати для потреб громади та здавати його в оренду.
13:05 Наступним голосуваннями законопроект №5199 340 голосами прийнято за основу і 341 голосом - в цілому.
13:01 Парламентарії прийняли рішення ad hoc про розгляд цього проекту на сьогоднішньому засіданні і прийнятті рішення.
12:58 Народні депутати 304 голосами підтримали пропозицію керівника депутатської фракції «Слуга народу» Давида Арахамії не розглядати наступне питання порядку денного – законопроект за №№2713, 2713-1, 2713-2, 2713-3, 2713-д та розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг №5199.
328 голосами цей законопроект було включено до порядку денного.
12:54 За результатами голосування законопроект №4546 прийнято за основу 235 голосами.
12:50 Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Іванчук доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.
12:40 Законопроект доповідає народний депутат Данило Гетманцев.
Він зазначив, що цей законопроект в інтересах вкладників і банків. Його метою є ефективне проведення заходів щодо виведення банку з ринку, шляхом удосконалення механізмів збереження активів банку, запобігання втрати майна банку, задоволення якомога більшої кількості кредиторів банків, що виводяться з ринку.
Автор звернувся до народних депутатів з проханням підтримати його законопроект, який значно вдосконалить процедуру ліквідації банків.
12:40 Законопроект доповідає народний депутат Данило Гетманцев.
12:36 Після закінчення перерви головуючий оголосив до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків №4546.
12:00 У пленарному засіданні оголошено перерву.
11:53 Головуючий поставив на голосування усі проекти постанови.
Народні депутати не підтримали жоден з проектів і вони за результатами голосування відхилені.
11:22 Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення цих проектів постанови.
Народні депутати беруть участь в обговоренні проектів постанови.
11:21 Головуючий оголосив до розгляду 12 проектів Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 28.04.2021 р. про прийняття у другому читанні та в цілому як закону проекту Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин за №№2194-П, 2194-П1, 2194-П2, 2194-П3, 2194-П4, 2194-П5, 2194-П6, 2194-П7, 2194-П8, 2194-П9, 2194-П10, 2194-П11.
Проекти доповідають їх автори.
11:15 Народні депутати виступили в обговоренні.
Головуючий поставив на голосування 12 проектів постанов за №№4535-П, 4535-П1, 4535-П2, 4535-П3, 4535-П4, 4535-П5, 4535-П6, 4535-П7, 4535-П8, 4535-П9, 4535-П10, 4535-П11.
За результатами голосування усі проекти не набрали голосів для їх прийняття і були відхилені
11:00 Головуючий нагадав, що учора на пленарному засіданні відбулися виступи авторів проектів постанов про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост".
Він надав слово Голові Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергію Кальченку, який доповів рішення Комітету щодо усіх проектів постанов.
Сергій Кальченко повідомив, що Комітет прийняв рішення запропонувати Верховній Раді визначитися шляхом голосування щодо прийняття чи відхилення цих проектів постанов.
10:47 Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Соломія Бобровська.
10:30 Народні депутати виступають із оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.
10:00 Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук відкрив пленарне засідання.
Головуючий запросив керівників депутатських фракцій і груп на нараду.
Після закінчення наради Руслан Стефанчук повідомив, що першим питанням є складення присяги народним депутатом.
Він зазначив, що розуміючи всю контраверсійність цього питання і різні речі, які звучали в ефірах, він повідомив керівників депутатських фракцій і груп та народних депутатів, що учора він звернувся до Апарату Верховної Ради України з питанням: чи є якісь юридичні підстави, які заважають Аксьонову Андрію Анатолійовичу сьогодні скласти присягу народного депутата. Він показав офіційну відповідь і зачитав її. Він зазначив, що юридичним підстав для недопущення до розгляду питання у нього немає.
Головуючий повідомив, що 27 квітня 2021 року Центральна виборча комісія зареєструвала народного депутата України, обраного на проміжних виборах народного депутата 28 березня 2021 року, в одномандатному виборчому окрузі №50, Аксьонова Андрія Анатолійовича.
Він запросив для складення присяги народного депутата України Аксьонова Андрія Анатолійовича.
Новообраний народний депутат склав присягу, перебуваючи у ложі для гостей, оскільки трибуна була заблокована народними депутатами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.