Україна перейде на світові методи нормування в будівництві

14:19, 11 сентября 2019
Старі норми є занадто зарегульованими і не дозволяють прозоро та швидко виводити на ринок нові технології та матеріали.
Україна перейде на світові методи нормування в будівництві

Верховна Рада змінює підхід до нормування в будівництві. У середу, 11 вересня, народні депутати схвалили у першому читанні проект закону №1052 «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві».

Доповідач з цього питання народний депутат України Олена Шуляк зазначила, що чинні будівельні норми здебільшого носять розпорядчий характер і є занадто зарегульованими, також вони не дозволяють прозоро та швидко виводити на ринок нові технології та матеріали. Таким чином, вкрай необхідно розширити перелік методів нормування в будівництві та зменшити кількість необґрунтованих обов’язкових вимог.

На думку авторки законопроекту, найефективнішим у світовій практиці є параметричний метод нормування, заснований на ієрархії цілей і завдань. Він передбачає встановлення параметрів, що визначають безпеку, функціональність та якість об’єкта нормування. В якості параметрів використовують цілі, функціональні вимоги та критерії, яким повинен відповідати об’єкт нормування. Для дотримання вимог будівельних норм учасниками будівельної діяльності передбачено два підходи: прийнятних рішень і альтернативних рішень. Проектувальнику надається вибір, якому з підходів слідувати для дотримання обов'язкових вимог, встановлених будівельними нормами.

У Закон України «Про будівельні норми» пропонують внести зміни, які дозволять:

- розширити перелік методів нормування в будівництві (параметричний, розпорядчий, цільовий), але з наданням переваги параметричному методу;

- чітко визначити об’єкт нормування;

- розширити коло базових організацій у галузі будівництва, що працюють у сфері нормування в будівництві, включаючи систему інститутів Національної академії наук України, вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, профільних асоціацій, професійних спілок  та інших організацій;

- вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм, що сприятиме підтриманню їх актуальності, відповідності законодавству та досягненням науки і техніки.

Такий законопроект був визначений Президентом України як невідкладний. Його також підтримав Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За схвалення законопроекту в першому читанні проголосувало 308 народних депутатів.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» проводить онлайн-трансляцію засідання Верховної Ради України

Крім того, ми писали, що у Мінрегіонрозвитку зробили заяву щодо нових вимоги енергоефективності будівель.  

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Що очікують народні депутати від Антикорупційного суду
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Горб
    Ирина Горб
    судья Киевского апелляционного суда
  • Ирина Гончарова
    Ирина Гончарова
    судья Кассационного административного суда Верховного Суда