Для оновлення Єдиного державного реєстру НАІС забезпечить перенос найбільшого в своїй історії об’єму даних

09:00, 1 августа 2020
7 серпня буде відключено Єдиний реєстр юросіб та ФОПів, а робота інших реєстрів може бути нестабільною.
Для оновлення Єдиного державного реєстру НАІС забезпечить перенос найбільшого в своїй історії об’єму даних

7 серпня Державне підприємство «Національні інформаційні системи» розпочне роботи із впровадження оновленого Єдиного державного реєстру.

У зв’язку з цим з 18.00 п’ятниці, 7 серпня, тимчасово будуть відключені: Єдиний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та портал usr.minjust.gov.ua. Тимчасово припиниться обмін даними між ЄДР та органами державної влади, не працюватиме сервісна послуга з обробки статистичних та/або аналітичних даних, сервісна послуга у формі прикладного програмного інтерфейсу ЄДР (API) та «онлайн-будинок юстиції» у частині взаємодії з ЄДР.

Враховуючи складність процесу впровадження оновленого програмного забезпечення ЄДР, а саме – проведення міграції даних, роботи триватимуть близько тижня.

Після впровадження оновленого ЄДР у промислову експлуатацію декілька днів може не відбуватись вивантаження відомостей у формі відкритих даних.

Також у період встановлення нового програмного забезпечення та переносу даних робота інших реєстрів може бути нестабільною у зв’язку з великим навантаженням на IT-інфраструктуру ДП «НАІС».

ДП НАІС заявляють, що докладуть максимум зусиль для прискорення впровадження та повідомлять додатково, якщо роботи завершаться раніше зазначеного терміну.

«ЄДР – один із ключових реєстрів у державі, що містить дані про всі українські компанії. Водночас останнє масштабне оновлення системи відбулось ще у 2007 році. На відміну від низки інших реєстрів, користувачі яких працюють через вебінтерфейс, ЄДР до цього часу мав вигляд застосунку, який було необхідно встановлювати на персональні комп’ютери користувачів, і лише працівниками підприємства. Крім того, застаріла архітектура призводила до численних помилок, ускладнювала обробку даних та унеможливлювала подальший розвиток системи», - зазначив генеральний директор ДП «НАІС» Олексій Бережний.

Обсяг інформації в ЄДР перевищує 30 Тб. Це більше, ніж вся Бібліотека Конгресу США, яка претендує на звання найбільшої бібліотеки в світі та містить близько 17-20 Тб інформації. Станом на 1 липня 2020 р. Єдиний державний реєстр містить понад 7  млн суб’єктів, зокрема діючих 1,4 млн юридичних осіб та близько 2 млн фізичних осіб-підприємців. У 2020 році середня кількість реєстрацій складала 201 юридичну особу та 1040 ФОП на день. 

«Такий великий обсяг інформації та взаємодій з іншими системами ускладнює перенесення (міграцію) даних до оновленої структури бази даних реєстру. Крім того, ми зіткнулися з проблемами неоднорідності даних та відмінності правил їх збереження в базі даних впродовж останніх 13 років. Так, на етапі міграції виявлено велику кількість помилок, що є наслідком ще попередньої міграції, тобто до 2007 року, – підкреслив Олексій Бережний. –  Проте цілісність даних була нашим головним пріоритетом, тому саме питаннями міграції ми займались останні більш ніж півроку. Крім того, близько трьох місяців було присвячено тестуванню системи разом з командою реєстраторів та нотаріусів, що є основними та безпосередніми користувачами майбутнього ЄДР. І лише після вдалого завершення всіх етапів тестування, ми переходимо до впровадження ЄДР у промислову експлуатацію».

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» назвало низку переваг використання оновленого ЄДР:

- завдяки використанню сучасних технологій спрощується доступ користувачів до реєстру;

- створено додаткові механізми контролю та модулі безпеки, що сприятимуть у протидії рейдерству: підтвердження операцій в системі з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП), захист системи від втручання за допомогою віддаленого керування робочим місцем користувача тощо;

- реалізовано можливість обліку сімейних фермерських господарств та додана окрема ознака створення такого господарства;

- покращено якість внесення даних про кінцевих бенефіціарних власників шляхом їх чіткого структурування та відокремлення від засновників;

- створено нові види реєстраційних дій, зокрема, перехід на діяльність на підставі власного установчого документа або модельного статуту, внесення та скасування заборони вчинення реєстраційних дій;

- удосконалено бізнес-процеси реєстрації, зокрема, створено відображення проведених змін, забезпечено припинення ФОП та внесення змін до відомостей про ЮО в один етап, додано нові атрибути розширеного пошуку тощо.

Після впровадження оновленого ЄДР, ДП «НАІС» планує робити акцент на інтеграції з іншими реєстрами та системами державних органів у рамках програми діджиталізації, посиленні антирейдерських інструментів та впровадженні новітніх інструментів кібербезпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Новых судей привели к присяге: как прошла церемония при участии Зеленского
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Ольга Совгиря
  Ольга Совгиря
  заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам правовой политики
 • Таисия Геза
  Таисия Геза
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
 • Виктор Кривенко
  Виктор Кривенко
  судья Конституционного Суда Украины
 • Светлана Шаренко
  Светлана Шаренко
  председатель Киевского районного суда Харькова
 • Владимир Петренко
  Владимир Петренко
  судья Киевского районного суда Одессы
загрузка...