Суддя розповіла про економіку окремо взятого суду

12:56, 11 августа 2020
Ситуація, на думку судді, нічим не відрізняється від такої ж у інших.
Суддя розповіла про економіку окремо взятого суду

Судова влада сьогодні тримається лише чудом, на вольових якостях суддів і працівників. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська і проілюструвала питання недофінансування судів реальними цифрами.

За її словами, найбільший дефіцит у Дубенському суді – це марки. У І півріччі 2019 року суд отримав їх на суму 160 300 грн, а у І півріччі 2020 року – всього на 38 945 грн, тобто лише 24,3% від потреби.

«Це призводить до проблем із повідомленням учасників судових спорів, із пересиланням документів», - підкреслює вона.

Так, продовжує суддя, на один найтонший конверт з повісткою потрібно витратити марок на 35 грн, якщо позов пересилається з невеликими додатками, то це коштує 39,50 грн, а документи вагою від 1 кг – це 62 - 71 грн.

У нескладній цивільній справі суд використає 4-6 конвертів, а це вже близько 225 грн на марки. А в об’ємних кримінальних провадженнях, в яких багато учасників, викликаються свідки – на повідомлення може піти понад 100 конвертів, а це до 4000 грн.

Відомо, що через карантин рішення в цивільних справах з березня не набирали законної сили. Але 07.08.2020 року законодавець виправив помилку і сьогодні-завтра маємо відправити людям близько 300 рішень. Для конвертування треба марки на  суму 10500 грн, що складає близько 1/3 від бюджету, виділеного на суд за півроку.

«Паперу хоч і дали більше, ніж в минулому році, але його також не вистачає», - суддя назвала ще один негаразд у забезпеченні суду.

Крім того, додає вона, найболючіше питання із зарплатами працівників апарату і суддівською винагородою. Але на цю тему вже говорено-переговорено...

«Ситуація в нашому суді нічим не відрізняється від такої ж у інших», - переконана Олександра Жуковська.

Дефіцит марок, паперу тощо, необхідного для функціонування суду, на її думку, виник через те, що у бюджеті від початку не заклали необхідних сум. Це обговорювалось ще осінню 2019 року на Комітеті з питань правової політики у ВРУ, де тодішній міністр фінансів обіцяла знайти необхідні кошти у 2020 році. І лише після цього бюджет затвердили.

«Але обіцянки-цяцянки лишились невиконаними, і ми маємо, що маємо. На разі ситуація складна», - підсумовує суддя з Рівненщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин о судебной реформе, ВККС, международных экспертах и адвокатской монополии
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Дубинко
    Дмитрий Дубинко
    заместитель Генерального директора Государственного предприятия «Информационные судебные системы»
загрузка...