Единоразовая проверка добропорядочности членов ВСП: Гетманцев опубликовал приложение к меморандуму с ЕС

17:08, 21 августа 2020
Глава финансового Комитета ВР Даниил Гетманцев опубликовал приложение к меморандуму с ЕС, согласно которому членов Высшего совета правосудия планируется проверить на добропорядочность.
Единоразовая проверка добропорядочности членов ВСП: Гетманцев опубликовал приложение к меморандуму с ЕС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как известно, 23 июля во время рабочего визита премьер-министра Украины Дениса Шмыгаля в Брюссель были подписаны Меморандум и Кредитное соглашение между Украиной и Европейским Союзом о получении Украиной исключительной макрофинансовой помощи от ЕС на сумму 1,2 млрд евро.

А на днях, 20 августа, в своем телеграм-канале глава Комитета Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Даниил Гетманцев опубликовал перечень мероприятий, которые планируется осуществить в рамках Меморандума с ЕС.

В частности, это создание Комиссии по вопросам этики с международным участием, которая должна иметь полномочия:

1) осуществлять единовременную оценку добропорядочности и этичности членов Высшего совета правосудия и рекомендовать их увольнение органам избрания (назначения) в случаях выявления несоответствия членов Высшего совета правосудия стандартам; и

2) создание перечня предварительно отобранных кандидатов в Высший совет правосудия, из которого органы избрания (назначения) членов Высшего совета правосудия будут выдвигать свои кандидатуры.

Напомним, что ранее подобные мероприятия предусмотрели в Меморандуме Украины с МВФ.

Во время судебного форума в первых числах августа председатель Комитета Верховной Рады по вопросам правовой политики Андрей Костин сообщил, что Украина не сможет просто проигнорировать мнение Международного валютного фонда и Европейского Союза о наличии проблем в украинском правосудии. Глава парламентского Комитета сообщил, что в меморандумы между Украиной и МВФ, а также Украиной и ЕС,  были вписаны достаточно радикальные обязательства, например, такие как проверка добропорядочности действующих членов Высшего совета правосудия некой комиссией, сформированной с участием международных партнеров Украины.

В такой ситуации, как отметил глава Комитета, сделать вид, что Украина ничего не должна делать в сфере судоустройства, не выйдет.

«Если мы просто скажем, «давайте об этом забудем» и будем все делать сами, как мы хотим, то мы можем услышать ответ: «ну тогда и с Российской Федерацией тоже разбирайтесь сами». Нужно найти компромисс между полным неприятием иностранного элемента при проведении изменений в сфере судоустройства и созданием дополнительных конструкций с международным участием», - рассказал А. Костин

Ниже приводим полный текст мероприятий.

Заходи

відповідно до умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським союзом (у рамках макрофінансової допомоги Україні до 1,2 мільярда євро).

 Державні фінанси

 

  1. МОЗ України передати усі централізовані закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та індивідуальних засобів захисту ДП “Медичні закупівлі України” (МЗУ) та створити незалежну наглядову раду.
  2. Здійснити конкурсний відбір на посади керівників ДПС України та ДМС України після закінчення карантину.
  3. Удосконалити системи моніторингу ПДВ.
  4. Розробити концепцію електронного податкового аудиту та почати їх публічне обговорення.
  5. Впроваджувати електронні касові реєстратори (програмні РРО).
  6. Використовувати нові ІТ-рішення для прискорення митного оформлення.
  7. Ліквідація ДФС України та прийняття у першому читанні проекту закону про створення нового агентства для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів.

 

Урядування та верховенство права

 

  1. Створення нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів України шляхом прозорої процедури відбору, що проводиться Конкурсною комісією з міжнародною участю.
  2. Створення Комісії з питань етики з міжнародною участю, яка мала б повноваження: 1) здійснювати одноразову оцінку доброчесності та етичності членів Вищої ради правосуддя та рекомендувати їх звільнення органам обрання (призначення) у випадках виявлення невідповідності членів Вищої ради правосуддя стандартам; та 2) створення переліку попередньо відібраних кандидатів у Вищу раду правосуддя, з якого органи обрання (призначення) членів Вищої ради правосуддя будуть висувати свої кандидатури;
  3. Проведення конкурсів відповідно до Європейських принципів державного управління для призначення на посади вищого рівня (категорія А), у тому числі на посади, тимчасово заповнені протягом дії карантину.
  4. Авторизація автономної системи електронного кримінального судочинства НАБУ/САП.
  5. Завершити атестацію прокурорів на регіональному рівні та розпочати процес атестації на місцевому рівні відповідно до закону та процедур.

 

Покращення бізнес-клімату

 

  1. Розширити повноваження приватних виконавців (ПВ) на вимоги до ста тисяч (100 000) гривень проти будь-якого боржника та на адміністративні штрафи, а також скласти дорожню карту щодо повного зрівняння їх повноважень із повноваженнями державних виконавців.
  2. Сприяти блокуванню коштів на банківських рахунках шляхом надання дозволу на електронний зв’язок між виконавцями та банками.
  3. Продовжити відновлення активів у державних банках.

 

Секторальні реформи та державні підприємства

 

  1. Кабінету Міністрів переглянути та запровадити нормативно-правову базу корпоративного управління для державних підприємств відповідно до керівних принципів ОЕСР.
  2. Скасувати спеціальний обов’язок суб’єктів ринку природного газу щодо надання послуг з постачання газу для потреб домогосподарств, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2020 р. № 303, та надати можливість усім споживачам вільно обирати та легко змінювати постачальника безоплатно та без обмеження доступу до відповідних даних або інфраструктури та
  3. Впровадити та ефективно застосовувати мережеві тарифи, що відображають витрати, у відповідності до Директив ЄС та правил мережевого кодексу.

 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва