У МОН озвучили найпопулярніші спеціальності та виші серед вступників із ТОТ

17:07, 3 ноября 2020
З початку роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» вдвічі збільшилася кількість вступників із ТОТ.
У МОН озвучили найпопулярніші спеціальності та виші серед вступників із ТОТ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З початку роботи освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» вдвічі збільшилася кількість вступників із тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу до українських закладів вищої освіти. Про це під час онлайн-брифінгу зазначив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, якого цитує пресслужба відомства.

За інформацією МОН, у 2016 році було зараховано з окупованих з територій 1008 студентів, а у 2020 році – 2026. При цьому з метою безпеки вступників у рейтингових списках та наказах про зарахування прізвища шифрувалися.

Найбільш популярними для вступників через освітні центри «Донбас-Україна» стали наступні заклади вищої освіти:

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (180 осіб),

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (141 особа),

Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (118 осіб),

Маріупольський державний університет (93 особи),

Горлівський інститут іноземних мов Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» (92 особи),

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (29 осіб).

Найчастіше вступники вибирали такі спеціальності: «Право» (184 особи), «Медицина» (144 особи), «Менеджмент» (131 особа), «Комп’ютерні науки» (127 осіб), «Економіка» (116 осіб).

Серед найпопулярніших для вступників через освітні центри «Крим-Україна» – наступні заклади вищої освіти:

Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського (64 особи),

Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (34 особи),

Національний університет «Львівська політехніка» (23 особи),

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (20 осіб),

Херсонська державна морська академія (18 осіб),

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (16 осіб).

Найбільш цікавими для вступників з Криму визначено такі спеціальності, як «Менеджмент» (44 особи), «Право» (43 особи), «Інженерія програмного забезпечення» (42 особи), «Медицина» (42 особи), «Економіка» (37 осіб). 

Заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко повідомив, що за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, за результатами вступу через освітній центр «Крим-Україна» максимальний конкурсний бал становив 191,454, а через «Донбас-Україна» – максимальний конкурсний бал – 200.

За словами Андрія Вітренка, вперше цього року у закладах вищої освіти розміщувалися одночасно два освітні центри («Крим-Україна» та «Донбас-Україна). Це дозволило з 9 червня цього року розпочати роботу понад 100 освітніх центрів.

Андрій Вітренко додав, що якщо за квотою 2 до 2019 року включно мали право вступати тільки особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим та м. Севастополь (така квота становила понад 2 тис. 600 місць), то у 2020 році за квотою 2 мали право вступати й особи з тимчасово окупованого Криму, окупованих окремих районів Донбасу та територій населених пунктів на лінії зіткнення. А чисельний вимір цієї квоти для закладів освіти, які входять до сфери управління різних відомств, становив цього року майже 13 тис. місць.

Цьогоріч подача документів та зарахування для здобуття ОС бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування) на навчання за кошти державного бюджету в межах квоти 2 відбувалося в два етапи: основний – до 20 серпня, завершальний на бюджет та контракт – до 23 жовтня.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у 2021 році випускники шкіл, які планують вступати до закладів вищої освіти (ЗВО), матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) ‒ з української мови і літератури чи лише з української мови. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду