Як змінити газопостачальника: алгоритм дій

14:40, 18 января 2021
Найпростіше зробити це через Інтернет.
Як змінити газопостачальника: алгоритм дій

На позачерговому засіданні Уряду 18 січня, присвяченому врегулюванню питання ціни на газ для побутових споживачів, прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що українці мають можливість змінювати постачальника газу, якщо їх не влаштовує вартість та якість послуги.

За словами очільника Кабміну зробити це дуже просто: витратити п’ять хвилин в Інтернеті, або завітати у відділення Приватбанку, чи Ощадбанку. Для офлайн варіанту – це необхідність написання заяви, заповнення простої анкети та мати при собі невеликий перелік документів (див. нижче).

В онлайн – все набагато простіше. Алгоритм наступний:

 1. Зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг і вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП». Там знаходиться повний перелік газопостачальних кампаній. У списку треба обрати нового постачальника та перевірити чинність його ліцензії у графі «Статус ліцензії»;
 2. Подати заяву-приєднання до обраного постачальника, що можна зробити як на сайті постачальника онлайн, так і надіславши йому скановану чи сфотографовану заяву на електронну скриньку.

До заяви слід додати скановані копії наступних документів:

 • документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • інші документи, які може вимагати постачальник (їхній перелік має бути розміщений на сайті постачальника).
 1. Очікувати від нового постачальника повідомлення щодо дати, з якої почне постачатися природний газ. Для нової компанії відведений 20-денний термін, проте компанія може зреагувати й швидше;
 2. Протягом шести тижнів отримати рахунок від попереднього постачальника газу, з яким треба розрахуватися протягом десяти днів з моменту отримання рахунку. Співпраця з новим постачальником газу можлива лише за умови повної відсутності заборгованості перед попереднім постачальником.

Денис Шмигаль також розповів, що уряд зобов’яже усі газопостачальні компанії представити свої річні умови.

«Люди зможуть обрати найвигіднішу ціну на газ, укласти річний контракт, і заздалегідь розуміти, скільки вони платитимуть взимку», - зазначив голова уряду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Иващук
  Владимир Иващук
  судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...