Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує набір учасників на одноденні регіональні тренінги для суддів в рамках реалізації проекту «Підвищення фахового рівня суддів щодо застосування стандартів прав людини та норм міжнародного гуманітарного права у національній судовій практиці в умовах збройного конфлікту на території України», який став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя». Про це йдеться на сайті Асоціації розвитку суддівського самоврядування України.
Метою тренінгу є посилення професійного потенціалу та підвищення експертного рівня суддів щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права у національній правовій системі України задля дотримання й захисту прав та свобод людини в умовах збройного конфлікту в Україні.
Під час тренінгу учасники матимуть змогу дізнатися більше про:
– джерела МГП, принципи та основну термінологію;
– застосування МГП за колом осіб, територіальний та часовий принципи застосування норм МГП;
– кваліфікацію збройного конфлікту на території України;
– режим окупації, межі розсуду та обов’язки держави-окупанта;
– співвідношення МГП та міжнародного права прав людини.
До участі у тренінгах запрошуються судді судів першої та апеляційної інстанції загальної юрисдикції. Пріоритет буде надаватися суддям, що здійснюють правосуддя в кримінальних провадженнях та слідчим суддям. Також буде враховуватись висока вмотивованість в отриманні знань з МГП та досвід розгляду справ пов’язаних з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.
Тренінги відбудуться за наступним графіком:
17 вересня 2019 року — м. Київ.
02 жовтня 2019 року — м. Херсон.
11 жовтня 2019 року — м. Одеса.
15 жовтня 2019 року — м. Київ.
Контакти організаторів.
Реєстрація обов‘язкова за посиланням.
Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що АПУ і АРССУ провели тренінг для суддів з антикорупційного декларування.
Також ми повідомляли, що в Одесі пройшла конференція щодо захисту прав людини при децентралізації влади.