Конституційне тлумачення поняття землі: КСУ перейшов до закритої частини засідання

17:00, 19 декабря 2019
Велика палата КСУ розглядає справу за поданням 46 народних депутатів України.
Конституційне тлумачення поняття землі: КСУ перейшов до закритої частини засідання
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Велика Палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у справі щодо офіційного тлумачення положень першого речення ч. 1 ст. 13 та ч. 1ст. 14 Конституції України. Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ.

Велика Палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розглядала справу за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень першого речення частини першої статті 13 («Земля її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу») та частини першої статті 14 Конституції України («Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави») у системному зв’язку з іншими положеннями Конституції України (преамбули, статті 1, частини другої статті 3, частини другої статті 5, частини четвертої статті 13).

Під час пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Колісника щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

На його думку, відсутність офіційного тлумачення поняття землі як об’єкта права власності Українського народу, основного національного багатства в контексті першого речення частини першої  статті 13, частини першої статті 14 Конституції України може в подальшому поставити під сумнів відповідність Основному Закону України будь-якого з прийнятих законів, а також призвести до порушення громадянської злагоди в Україні. Народні депутати України стверджують, що право власності на землю Українського народу і право власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад, держави не є тотожними.

З метою забезпечення повного та об’єктивного розгляду цієї справи було направлено запити до закладів вищої освіти та наукових установ з проханням висловити позицію щодо цих питань.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження — адвоката Оксани Васильченко та народного депутата України Сергія Власенка, постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Ольги Совгирі, представника Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського, а також залученого учасника конституційного провадження – завідувача кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професора, доктора юридичних наук Володимира Носіка.

Велика Палата Конституційного Суду України дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі.

Головував на пленарному засіданні голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» раніше писала , що у КСУ обговорили Римський статут Міжнародного кримінального суду. 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва