Звернення громадян, запит на інформацію, заяви учасників справи: у чому різниця

19:10, 18 августа 2020
Заяви учасників справи відрізняються від звернень громадян та запитів на отримання інформації змістом та порядком розгляду.
Звернення громадян, запит на інформацію, заяви учасників справи: у чому різниця
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Конституція України гарантує право на доступ до інформації, право на внесення в органи державної влади, об’єднання громадян пропозицій про поліпшення їх діяльності, викриття недоліків у роботі, оскарження дій посадових осіб, державних і громадських органів.

Однак виникає питання: під час реалізації вказаних прав, у якому випадку це звернення громадян, а коли – запит на інформацію.

Відповіді на це питання надав Хмельницький окружний адміністративний суд.

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян»). Запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

Отже, звернення – це прохання вчинити відповідні дії, викладені у пропозиціях, заявах чи скаргах, а запит – це прохання надати інформацію.

Варто звернути увагу, що звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а відповідь на запит на інформацію розпорядник інформації повинен надати не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відмінними від звернень громадян та запитів на інформацію є письмові заяви учасників справи: заяви по суті справи та заяви з процесуальних питань (гл. 1 розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України).

Заявами по суті справи є позовна заява, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

Свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування тощо з процесуальних питань учасники справи викладають при розгляді справи судом у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.

Загальні вимоги до форми та змісту, а також порядок і строки розгляду заяв учасників справи визначаються Кодексом адміністративного судочинства України.

Отже, заяви учасників справи відрізняються від звернень громадян та запитів на отримання інформації змістом та порядком розгляду.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла,  як отримати повістку від суду електронною поштою і які при цьому можуть бути ризики.  

Також ми писали, як отримати послугу sms-повістки в суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Катерина Застрожнікова
    Катерина Застрожнікова
    суддя Солом'янського районного суду міста Києва
  • Інна Новікова
    Інна Новікова
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду