СМС-повістка в суд на мобільний телефон: як отримати послугу

15:13, 18 ноября 2019
Зразок заяви про отримання судових повісток в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлень.
СМС-повістка в суд на мобільний телефон: як отримати послугу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Відповідно до процесуального законодавства України повідомлення про розгляд справи та про дату, час і місце проведення судового засідання може здійснюватися судом з використанням засобів мобільного зв’язку шляхом надсилання sms-повідомлення.

«Sms-повідомлення — це судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді sms-повідомлення на його номер мобільного телефону, але лише після подання до суду заявки про намір отримувати судову повістку в електронному вигляді за допомогою sms-повідомлення», — роз'яснює Тульчинський районний суд.

Повістка надсилається учаснику судового процесу на його мобільний телефон, вказаний у тексті заявки.

Sms-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд справи в суді, оскільки для надсилання та отримання звичайної повістки необхідно більше часу з огляду на графік та режим роботи відділень поштового зв’язку.

Так, протягом 9 місяців цього року на мобільні номери учасників процесу Тульчинським районним судом Вінницької області надіслано 311 sms-повісток.

Sms-повідомлення від суду надходять абонентам мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника).

Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) sms-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116.

Для завантаження бланка заявки для отримання  sms-повістки натисніть ТУТ.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що одесит розробив сервіс для швидкого заповнення судових повісток.

Також ми повідомляли про правові наслідки невручення стороні судової повістки.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде