Як можна ознайомитись із судовим рішенням

12:37, 9 сентября 2020
Ви можете не лише шукати й переглядати судові рішення, а й копіювати та роздрукувати повні тексти судових рішень або їхні частини.
Як можна ознайомитись із судовим рішенням
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Кожен має право на доступ до судових рішень. Але не кожен знає, як саме можна ознайомитись із судовим рішенням. Саме про це розповіли у прес-службі Сьомого апеляційного адміністративного суду. 

Якщо ви учасник судового процесу, то неодмінно отримаєте рішення Сьомого апеляційного адміністративного суду поштою. Для цього не потрібно подавати жодних заяв чи клопотань. Як тільки судове рішення буде виготовлено, його автоматично направлять на вашу поштову адресу. Але якщо ви не були учасником справи, але певне судове рішення стосується ваших прав, свобод чи інтересів, то ознайомитись із ним ви можете, попередньо надіславши до Сьомого апеляційного адміністративного суду письмову заяву з проханням отримати копію відповідного судового рішення особисто в приміщенні суду або ж направити її на вашу поштову чи електронну адресу.

Аналогічну заяву можуть направляти до суду й учасники справи, якщо бажають повторно отримати копію судового рішення.

При цьому варто пам’ятати, що як учасникам справи, так і особам, які не брали участі у розгляді справи, але чиїх прав, свобод чи інтересів стосується судове рішення, за видачу копії судового рішення необхідно буде сплатити судовий збір у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір». Ну і, звісно, найпростіший і найзручніший спосіб ознайомитись із судовим рішенням – це знайти його у Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР). Інформація з ЄДРСР є у вільному доступі, тож ознайомитись із текстами судових рішень можуть не лише учасники справ і особи, чиїх прав, свобод та інтересів стосується судове рішення, а й абсолютно всі зацікавлені громадяни.

А тепер про те, як потрапляють судові рішення до ЄДРСР та як з ними ознайомитись. Судове рішення формують в автоматизованій системі документообігу суду, і одразу ж судді, що входять до складу колегії, підписують його своїми електронними цифровими підписами. Далі через автоматизовану систему документообігу суду судове рішення автоматично надсилається до ЄДРСР для його подальшого оприлюднення. Але це зовсім не означає, що судове рішення миттєво з’являється у вільному доступі реєстру.

Річ у тім, що будь-яке судове рішення містить персональні дані учасників судового процесу та інші відомості, які не можуть бути розголошені відповідно до вимог законодавства. Таким чином, перед оприлюдненням усі судові рішення підлягають знеособленню даних. Обов’язок знеособлення даних у текстах судових рішень покладено на адміністратора ЄДРСР. Оскільки до реєстру з усіх судів України щодня потрапляє велика кількість судових рішень, то усі їх неможливо обробити й знеособити миттєво. Цей процес відбувається протягом 3-х робочих днів з дня реєстрації рішень у ЄДРСР у порядку черговості їхнього надходження.

Таким чином, судове рішення потрапляє до ЄДРСР у день його підписання, однак з’являється у вільному доступі лише після знеособлення. Тож якщо ви впевнені, що рішення у вашій справі вже прийнято, але так і не можете знайти його в реєстрі, панікувати не варто. Просто пам’ятайте, що воно може перебувати на стадії знеособлення. Щоб знайти потрібне вам судове рішення у ЄДРСР, потрібно зайти на офіційний вебпортал «Судова влада України», перейти в меню вкладки «Реєстри та системи» і обрати Єдиний державний реєстр судових рішень. Перед вами з’явиться форма з варіантами пошуку судового рішення. Вам потрібно внести відомі вам дані, що стосуються судового рішення, та натиснути «Пошук». Після цього перед вами з’явиться потрібний документ.

Ще однією перевагою ознайомлення з судовими рішеннями у ЄДРСР є те, що ви абсолютно безкоштовно можете не лише шукати й переглядати судові рішення, а й копіювати та роздрукувати повні тексти судових рішень або їхні частини.

Яким чином ознайомитись із судовим рішенням – вирішувати вам. Якщо ви учасник справи – обирайте найзручніший для вас спосіб. Якщо ж ви юрист-практик, науковець, журналіст, громадський діяч чи просто цікавитесь усіма чи окремими категоріями судових рішень, тоді Єдиний державний реєстр судових рішень стане вам у пригоді. Адже завдяки ЄДРСР ви можете не просто ознайомитись з конкретним судовим рішенням, а й шукати та вивчати судову практику, аналізувати й порівнювати рішення різних судів в аналогічних справах, брати їх за основу досліджень чи використовувати їх як матеріал для публікацій у ЗМІ тощо. Відділ звернень, внутрішньої та зовнішньої комунікації

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що суд виніс рішення у справі щодо булінгу вчителя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду